Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Käsitööõhtu Kadaka lasteaias

Käsitööõhtu Kadaka lasteaias

Tallinna Kadaka lasteaias toimus emadele ja lastele käsitööõhtu.

Siilipere rühma õpetaja Kaja Cimolonskas tutvustas emadele erinevaid viltimisvõtteid. Ühistegevuse käigus valmisid värvikirevad vilditud lõhnaseebid ja mänguasjad. Valminud vilditööd rändavad sugulaste ja sõprade kingipakkidesse. Õpetaja Cimolonskas jäi aktiivse osavõtuga rahule. "Isetegemise rõõm ja selle käigus millegi uue õppimine toob alati rahva kokku. Kätt said proovida nii täiskasvanud kui lapsed ja tulemuste üle rõõmustan," rääkis õpetaja. Ka nelja-aastane Letty Milore Kolk oli tegusa õhtupooliku üle rõõmus. "Ma tegin ühe linnu ja talle silmad ka," kirjeldas mudilane. Nõelviltimine arendab laste käelisi oskusi ning oskust erinevate töövahenditega ümber käia. Uhkelt demonstreeris Letty oma sõrme, kuhu esialgu nõelaga torkas.

Käsitöötraditsiooni viljelemisel on ajatu väärtus, samas ka teatavas mõttes ellujäämisoskus ja praktilise meele edasiandmine, sest käsitööd oskav inimene ei sõltu niivõrd kaubandusvõrgust. Pealegi on isevalmistatud kingitusel ka sentimentaalne väärtus. 

Viltimise töötoa temaatika toetab ka käimasolevat saunakultuuri ning Tallinna haridusasutustes käivat keele- ja kultuuri teema-aastat. 

Allikas: Tallinna Kadaka Lasteaed