Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Kaunid valgusfiguurid tõid Kristiinesse muinasjutumaagiat

Kristiine Linnaosa Valitsus kutsub kõiki jalutama värskes õhus ning nautima talvemeeleolu, mida loovad vahvad valgusinstallatsioonid, loomafiguurid ja erilised talvekaunistused Kristiine parkides ja tänavatel.

„Pargid ja haljasalad on Kristiinet iseloomustavad sõnad ja just selle pärast panime talvekuul rõhku kaunile valgustusele ja installatsioonidele. Kristiines ehtisime detsembri kuu jooksul üle kümne erineva objekti. Valgussära saab nautida Räägu pargis, Löwenruh´ pargis, Marsi tänaval Tondis ning kõikide linnaosa asumite tänavatel ja haljasaladel,“ ütles Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe. „Kutsun rohkem aega veetma värskes õhus ja perega jalutama“, lisas Riibe.

Sarnaselt eelmise aastaga on Kristiine suuremad magistraalid jõuluehteis ning siin-seal on kaunilt valgustatud puid. Uudsena sai Lille asum ainulaadse lillelise valguskaunistuse Vaarika tänava haljasalale. Endla tänava ääres Lilleküla asumis on puhkenud õide suured lootoseõied. Endise Tondi sõjakooli lähistel mööda Sammu tänavat jookseb vanaaegsete laternate allee. Järve asumi Muinasjutu ja Vindi lasteaia hoovi puudele said üles vahvad looma- ja linnukujulised valgusfiguurid. Tedre-Kuldnoka tänava kortermajade hoovi kaunistab valgussäras luigeparv.

Kui eelmisel talvel tekitas elevust Löwenruh´ pargi lava valvav jääkarupaar, siis sellel aastal emakaru koos pojaga, uhked põhjapõdrad ja vilkuv kuusepuu. Räägu parki toodi laste rõõmuks pingviinid ning laheda torukübaraga lumememm ja kingipakid kõrgel posti otsas. Valguskaunistusi on ka linnaosa teistes parkides – Cederhelmis ja Tondimõisas. Lisaks on Kristiine linnaosa elanikud andnud oma panuse: paljud on oma majad ja aiad, aknad ja hoovid kaunistanud, et möödujaid rõõmustada. Aitäh kõigile jõulutunde loojatele!

Võtke ühes pereliikmed ja sõbrad, sest seltsis on ikka mõnusam. Kaunis vaatepilt loob kõigis hea tunde, värske õhk toob tervise ja karge õhk teeb kaunilt põsed punaseks. Rõõmsat õnnetunnet südamesse!

Valgusinstallatsioonide paigutustöid teostas Adamlight AS.