Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Keskkonna teemakuu Tallinna Lasteaias Pääsusilm

Keskkonna teemakuu Tallinna Lasteaias Pääsusilm

Tervise-, liikumise- ja koolispordi teema-aasta mai kuu oli pühendatud keskkonnale. Teema kuu sisuks oli tervist edendava keskkonna arendamine ning värskes õhus liikumine ja õppimine tervise toetamiseks.

5.mail toimus lasteaia õuealal koostöös lastevanematega hooviala heakorrastamiseks talgupäev „Teeme ära!“. Koos lastega istutati kõikide rühmade lillekastidesse värvilisi kevadlilli.

Keskkonna teemakuus rajasime koostöös lastevanematega lasteaia õuealale istutuskastid. Nendesse kastidesse on lapsed saanud istutada erinevaid maitsetaimi, väiksemaid juurvilju nagu peet, redis ja porgand ning ümber istutada rühmas ettekasvatatud tomateid. Lisaks sai meie lasteaed võimaluse osaleda kartulikasvatamise projektis koos 80.lasteaiaga üle Eesti. Istutusala eest kannavad hoolt kõik aiarühmade lapsed õpetajate juhendamisel. 

Selleks, et toetada ja motiveerida lapsi värskes õhus liikuma toimus 11.mail meie lasteaia eestvedamisel Haabersti Lasteaedade XV Miniolümpia kergejõustikus. Koolieelikute rühmade lapsed võistlesid jooksus, kaugushüppes ja palliviskes. Lisaks said vanemate rühmade lapsed osa võtta LHV mai jooksust. Jooksu korraldas lasteaia liikumisõpetaja Tallinna Järveotsa Gümnaasiumi staadionil. Tublid jooksjaid said kaela medali ja nimelise diplomi.

Kogu maikuu vältel viibisid lapsed palju õues, ilusa ilmaga toimus laste vastuvõtt õuealal ja mõni rühm sõi ka hommikusööki õues. Lasteaia õueala on täis avastamise võimalusi. Õpetajad viisid läbi erinevaid õuesõppetegevusi, lastele pakkusid rõõmu ja lusti muusikategevused õuealal, kus sai palju laulda, tantsida ja pilli mängida. Tervise toetamiseks ja avastusõppeks toimusid aiarühmadel vahvad matkapäevad. Kõik keskkonna teemakuu tegevused toetevad lasteaia programmi "Roheline Kool" tegevuse eesmärke ja keskkonnapõhimõtteid, millest üks oluline on  tunda kodulähedast loodust ja õppida õues igal võimalusel.

 

Allikas: Tallinna Lasteaed Pääsusilm