Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Keskkonnahariduse konverentsil räägiti õpikeskkondadest linnaruumis

26. septembril 2017 peeti Tallinnas keskkonnahariduse konverents, kus tutvustati koolijuhtidele õpikeskkondade võimalusi pealinnas ning tunnustati Rohelise kooli programmis edukalt osalenud haridusasutusi.

Tallinna Haridusameti, Tallinna Keskkonnaameti ja MTÜ Koolitus- ja Nõustamiskeskus HARED korraldataval konverentsil „Õpikeskkond Tallinn“ osales ligemale sada haridusasutuse juhti ja keskkonnahariduskeskuste töötajat Tallinnast.

Põnevaid linnakeskkonda muutvaid öko-innovaatilisi lahendusi tutvustasid neile noored Tartu Treffneri Gümnaasiumist ja Eesti Kunstiakadeemiast. Energia Avastuskeskuses alanud konverents lõppes Jüri Kuuskemaa, Olev Abneri ja Sirje Aheri juhendamisel toimunud õppekäikudega, mis tutvustasid osalejatele Tallinna keskkonnahoiu ajalugu ning vanalinna parke õpikeskkonnana.

Lisaks kohalikele esinejatele tegi ettekande ka Inglismaa ökokoolide programmi juht Lee Wray-Davies organisatsioonist Keep Britain Tidy.

Konverentsil tunnustati ülemaailmses programmis Roheline kool (Eco-Schools) edukalt osalenud Tallinna haridusasutusi. Pidulikul tseremoonial anti üle rohelised lipud 20 Tallinna lasteaiale ja üldhariduskoolile. Lipu saanud koolid ja lasteaiad on programmi aastase tegevusaja jooksul saanud hästi hakkama püstitatud eesmärkidega, olles keskkonnaalase tegevusega eeskujuks teistele õppeasutustele kui kogu ühiskonnale.

Tänavu esmakordselt toimuva Rohelise kooli programmi tunnustusüritus on nii Tallinna kui kogu Eesti jaoks märgilise tähtsusega – Tallinn on esimene linn Eestis, kes Rohelise kooli programmi oma haridusasutustes alates 2016. aasta sügisest juurutab ja seeläbi jätkusuutliku arengu põhimõtetega igapäevaselt ja järjepidevalt tegelema suunab.