Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Keskkonnahommik kliimamuutustest

Keskkonnahommik kliimamuutustest

Tallinna lasteaia Sipsik lastel käis külas riigikogu liige ja keskkonnaaktivist Hanah Lahe, kes jagas oma kogemusi ja teadmisi keskkonnakaitsest ja kliimamuutustest.

Rääkisime lastega elurikkusest ja selle olulisusest ning arutasime, kuidas saame aidata kaasa elurikkuse säilitamisele meie ümber. Samuti panime pead kokku, et mõelda, kuidas saame oma igapäevaelus vett säästlikumalt kasutada. Üllatav oli teada saada, kui väike osa maailmas olevast veest on tegelikult joogikõlbulik ning kui tähtis on seda ressurssi hoida ja kaitsta.

Kohtumisel arutasime ka tarbimise teemat, kus lapsed tõid välja olulise mõtte, et väikeste muudatustega saame kõik anda oma panuse keskkonnasõbralikuma tuleviku loomisesse. Näiteks eelistades riidest kotte kilekottide asemel poes ostude tegemisel või kasutades hammaste pesemisel vähem vett. Veel oli tore mõte Piialt, kes ütles, et soovib tulevikus leiutada sellisa masina, mis sorteeriks ja korjaks ise maha visatud prügi ära. 

Hanah Lahe innustas meid kõiki mõtlema suurelt ja tegutsema väikeste sammudega, et luua parem ja rohelisem tulevik meie kõigi jaoks. Tema sõnad ja kogemused julgustavad meid jätkama teekonda rohelisema maailma poole.

Kokkuvõttes oli see kohtumine mitte ainult õpetlik, vaid ka innustav kogemus lastele, kes nüüd teavad rohkem keskkonnast, selle olulisusest ning kuidas saavad nemad ise igapäevaelus anda oma panuse parema tuleviku loomisel.

Aitäh õpetaja Viktoria, et sellise toreda kohtumise meieni tõid! Aitäh Hanah, et aitasid meil paremini aru saada vastutustundest enda tegevuse eest!