Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Keskkonnatelk ja siilike Blunk pakuvad Pirita rannas harivat tegevust

Keskkonnatelk ja siilike Blunk kutsuvad laupäeval, 18. juunil kella 14–18 Pirita randa, päeva teema on „Nähtamatu oht Läänemeres”.

„Laupäeval on Pirita rannalistel võimalik saada teadmisi Läänemere kohta ning osaleda paljudes tegevustes – meisterdada, mängida liikumismänge ja koristada randa. Oodatud on nii väikesed kui ka suured,” sõnas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.
Tegevusi kogu perele
Keskkonnapäev algab kell 14 aruteluga Läänemere ja ilma kohta, vaadatakse fotosid puhtast ja reostunud rannast ning räägitakse Sinilipu ideest ja olulisusest. Seejärel suundutakse rannaalale prügi korjama. Samuti tehakse ringkäik rannametsas ja selgitatakse, kuidas käituda vigastatud looma leidmisel. Päeva jooksul mängitakse mänge, mis seotud mereteemaga, nagu näiteks kullimäng „Prügist vabaks”, mille eesmärk on vabaneda prügist ja püüda kinni vees heljuv reostus. Keskkonnateemaga haakuvad ka köievedu ja saapaviskamise võistlus. Ehitada saab liivalinna. Lapsi juhendab siilike Blunk.
„Harivat, põnevat ja õpetlikku tegevust jätkub kogu perele. Kõik ettevõtmised on tasuta,” märkis Liinat.
Keskkonnatelk on 18. juunil kella 14–18 Pirita rannaalal lipumastide ja surfiala lähedal. Pirita on juba üheksandat suve järjest Sinilipu rand.
Rohkem infot blunk.education@gmail.com või tel 5330 5387 (Margus Kägu), vaata ka http://www.blunk.ee/.