Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kesklinna jaanituli särtsub taas

Kesklinna jaanituli särtsub taas

Peale paariaastast pausi ootab Kesklinna Valitsus suurele tasuta jaanitulele.

Tänavu korraldab Kesklinna Valitsus 23. juunil pärast paariaastast pausi taas suure tasuta jaanipeo. Sel korral kutsume kõiki Kesklinna jaanitulele kaunisse Toomparki, kus süütame jaanitule Šnelli tiigi veepeeglil. Pidustused algavad kell 18 ning kestavad kuni kella üheni öösel.  

Jaanipäeva muistendid põhinevad uskumustel, mis seovad endaga vee, õhu ja tule. Need kolm elementi kannavad ühist tähendust – nendega kokkupuutel võib vabaneda halvast ja ebasoovitavast. Ka sel jaanipäeval Šnelli pargis võib näha kõiki neid kolme – jaanituli, suveõhk ja tiigi veesilm. 

Muusikalist meelelahutust pakuvad tuntud Eesti artistid Traffic, Stefan, Boris Lehtlaan ja Are Jaama ning Masha Ye. Jaanipeo lasteala on täidetud mitmete eriliste töötubadega, mis on inspireeritud jaanipäeva traditsioonidest ja laste lemmikutest – näiteks rahvapärased mängud ja jaaniussi otsimine või ka seebimulli töötuba ja teadusteater. Veel üks eriline töötuba keskendub oksanukkude valmistamisele, mida juhendab Kudrun Vungi. Lisaks tuleb Päästeameti meeskond tutvustama tuleohutusreegleid. Ootame kõiki lapsi mängima! Lasteala on avatud kella 18.00 kuni 22.00. 

Peol müüakse toitu, alkoholivabu jooke ja lahjat alkoholi (õlu, siider, vein). Üritusel tagab turvalisuse ja avaliku korra turvameeskond. Üritus on linnarahvale tasuta.