Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kesklinnas jätkatakse sõidukite piirkiiruse langetamist

Kesklinnas jätkatakse sõidukite piirkiiruse langetamist

Liikluse sujuvuse ja ohutuse parandamiseks jätkatakse Tallinna kesklinnas maksimaalse lubatud sõidukiiruse langetamist. Järgmisena vähendatakse piirkiirust 40-le km/h Jõe, Pronksi, Liivalaia ja Suur-Ameerika tänavatel ning Kaarli puiesteel 30-le km/h.

Abilinnapea Vladimir Svet märkis, et piirkiiruste alandamine toimub järk-järgult ning 2024. aasta jooksul on kavas kogu Tallinna kesk- ja südalinn muuta 30 km/h alaks, erandiks vaid magistraaltänavad, kus jääb lubatud kiiruseks 40 km/h. „Vastavalt hiljuti vastu võetud liikuvuskava eesmärkidele soovime tõsta jalakäijate ja kergliiklejate liiklusturvalisust. Loomulikult anname endale aru, et ainult liiklusmärk kõiki probleemi ei lahenda, seetõttu rakendame ka teisi meetmeid ohutuse parandamiseks,“ rääkis Svet.

Eelmise aasta lõpus vastu võetud Tallinna jätkusuutliku linnaliikuvuse kavas on ohutu liikuvuskeskkonna peamiseks mõõdikuks, et pealinnas ei juhtuks aastas ühtegi surmaga lõppevat liiklusõnnetust. Liiklusekspertide hinnangul on liiklusõnnetuse tagajärgede raskusel otsene seos kiirusel: kui auto sõidab jalakäijale otsa kiirusega 50 km/h, on hukkumise risk seitse korda suurem kui kiiruse 30 km/h puhul.

Piirkiiruse märke hakati paigaldama sel nädalal. Palume sõidukijuhtidel valida ilmastikuoludele vastav sõidukiirus ning arvestada ka kehtestatud liikluskorralduse muudatusega.