Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kevadekuulutajad vitamiinid toas ja õues

Kevadekuulutajad vitamiinid toas ja õues

Lille lasteaia lapsed ja õpetajad teavad, et looduses leiduvad vitamiinid on tervisele kasulikud. Parim viis neid saada on toas ise taimi külvata ja sibulaid kasvatada. Lisaks leiab kevadel vitamiine ka õuest, tuleb vaid leida puu, mis mahla annab ja koht, kus loodust nautida.

Esimesed vitamiinirikaste roheliste taimede seemned pandi laste poolt kasvama veebruari lõpus ja märtsi algul. Tippsibulad said samuti mulda märtsi alguses. Nüüd kasvavad kõikide rühmade päikesepoolsetel aknalaudadel sibulad ja erinevate taimede võrsed. Kasvanud võrseid prooviti laste poolt alguses ettevaatlikult. Saadi teada, et võrsetel on erinevad maitsed: redisel – terav, hernel – mahe, basiilikul – aromaatne. Laste lemmikuks osutusid redise võrsed, mida näpsati niisama maitsmiseks ja ka võileivale. Erinevad rohelised võrsed on just varakevadisel ajal ideaalsed vitamiiniallikad ja tervise turgutajad. Roheline sibul kasvab aknalaual hoolitsedes hästi ja annab head saaki. Lapsed söövad meelsasti rohelisi sibulapealseid niisama, aga neid lisatakse toitudele, võileivale. Lastele meeldib väga enda kasvatatut süüa.

Kevadised päikesepaistelised ilmad panevad vahtral mahla jooksma. 21.märtsil, kui kevad oli juba saabunud, otsiti õuealalt vahtrapuu, et vitamiinirikast mahla koguda. Vahtramahlas on lisaks vitamiinidele ka mineraalaineid, mis annavad kevadisel ajal jõudu ja energiat. Lastele maitses vahtramahl hästi ja  neile tundus, et hakkamist rattaga sõiduks ning jooksmiseks tuli tublisti juurde.

Ka jalutuskäikudega loodusesse võib vitamiine koguda, teavad Lille lasteaia lapsed. Kauaoodatud saabunud kevadsoojusega saab niimoodi hea tuju ehk vaimse tervise tasakaalu jaoks vitamiine. Tuleb lihtsalt minna parki või metsa ja kuulata lindude laulu.

Allikas: Veronika Kübar Tallinna Lille Lasteaia, direktor