Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kevadine konnaränne sulgeb taas ajutiselt Astangul liikluse

Kevadine konnaränne sulgeb taas ajutiselt Astangul liikluse

Kahepaiksetele ohutuma rändetee tagamiseks kehtestab Tallinn homsest, 1. aprillist kuni 1. maini vahemikus kl 20.00-07.00 Astangu tänaval (lõigul Kotermaa tänav 1 kuni Astangu tänav 19/3)  mootorsõidukitele sõidukeelu (va ühistransport).

Astangu tänav Tallinnas on üks Eesti aktiivsemaid kahepaiksete rändekohti, kus konnade teekond talvituskohtadest kudemistiikidesse ületab sõiduteed. See muudab nende teekonna ohtlikuks ja paljud hukkuvad autorataste all.
Haabersti linnaosa vanem Oleg Siljanovi sõnul toimub Astangu tänava osaline sulgemine lõigul Kotermaa tänav 1 kuni Astangu tänav 19/3 juba viiendat kevadet ning see on vajalik, et tagada kahepaiksetele ohutu rändetee talvituskohtadest sigimistiikidesse. „Tänavalõigu sulgemine päikeseloojangust päikesetõusuni on vajalik selleks, et hoida ära konnade massiline hukkumine Astangu tänaval. Viimasel kaheksal aastal on vabatahtlikud Tallinna elanikud aidanud kahepaikseid üle tee. Kahepaiksete üle tee aitamine küll leevendab nende hukkumise protsenti, kuid ei ole püsiv lahendus probleemile,“ ütles linnaosa vanem. „Lähiaastatel on plaanis Astangu tänava alla rajada konnatunnelid ning sel kevadel juba alustati kudemistiikide seisundi parandamisega. Astangu tänava kudemistiigid jäävad moodustamisel oleva Astangu-Mäeküla kaitseala koosseisu,“ täpsustas Siljanov.
Kõnealune Astangu tänava lõik on üks Eesti suurimaid kahepaiksete rändekoridore, mida läbib igal kevadel lühikese aja jooksul tuhandeid konni, kärnkonni ja vesilikke. Kõik kahepaiksed on Eestis looduskaitse all ning punase raamatu uute hinnangute kohaselt on see üks kõige kesisemas seisus olev loomarühm. Kui liiklemiskeeldu ei rakendata ja vabatahtlikke ei ole abistamas, võib ka väikese liikluskoormuse korral Astangu tänaval konni massiliselt hukkuda,“ lausus Tallinna abilinnapea Vladimir Svet ning pani liiklejatele südamele, et kehtivast liikluspiirangust tuleb kinni pidada.
Taotlusega tagada Astangu tänaval kahepaiksetele turvaline liikumistee pöördus Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti, Tallinna Transpordiameti ning Haabersti Linnaosa Valitsuse poole Eestimaa Looduse Fond.

Konnaränne perioodiks peatatakse märtsi lõpus alanud Astangu tiikide hooldustööd, mille eesmärgiks on avada tiigid päikesele ja seeläbi tagada kahepaiksetele parimad sigimistingimused.