Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kevadises linnalooduses liikudes peab arvestama ka ohtudega

Kevadises linnalooduses liikudes peab arvestama ka ohtudega

Kevad on juba täies hoos ja linlased viibivad üha rohkem õues, et looduse ärkamisest ja tärkamisest osa saada. Meelde tasub aga tuletada mõned lihtsad ettevaatusabinõud, mis võivad talvega olla ununenud.

„Soojakraadide saabumisel leiab aina rohkem tallinlasi tee parki või metsa. Linnas on rohkesti suuremaid ja väiksemaid rohealasid, kus on võimalik lõõgastuda ja nautida ka ehedas looduses viibimist – näiteks Tondiraba ja Süsta pargid ning Pääsküla raba,“ rääkis abilinnapea Vladimir Svet. „Kutsun kõiki linlasi tähistama alanud kevadet jalutuskäigu, rattasõidu või mõne muu meeldiva tegevusega värskes õhus.“ 

Samas tuletab ta meelde, et looduses liikudes tasub olla ettevaatlik, sest ärkamas on ka puugid ja rästikud, kes on ohuks nii inimestele ja lemmikloomadele.  

Turvatunnet lisab kindlasti vaktsineerimine puukentsefaliidi vastu, kuid borrelioosi vastu end vaktsineerida ei saa. Seepärast tuleks peale jalutuskäiku – eriti kui seda tehakse niitmata aladel – kindlasti riided ja nahk üle vaadata, et seal ei leiduks puuke. Ohtlikke putukaid võivad koju kanda ka lemmikloomad. 

Ainus Eestis elav mürkmadu on rästik. Rästikuid on nende elukeskkonnas raske märgata ja roomajatele võib kogemata peale astuda. Kuigi üldjuhul rästik pageb ise inimese eest, siis talveunest ärgates on nad uimased ja võivad sagedamini inimestega kohtuda. Nad võivad sattuda ka jalgradadele ja -teedele, nii et ettevaatus on kohane kõikjal. Hammustuse korral tuleb aga pöörduda abi ja juhiste saamiseks Mürgistusteabekeskusesse 16662 või helistada hädaabinumbrile 112.

Kuigi karusid linnalooduses üldjuhul ei kohta, siis väiksemaid imetajaid küll. „Talveunest on praegu ärkamas ka siilid. Siilid liiguvad eriti aktiivselt öösiti ning autojuhtidel tasub olla tähelepanelik, kui teekond kulgeb kahe rohelise ala vahel. Tallinnas on mitmel pool ka liiklusmärke, mis kutsuvad üles tähelepanelikkusele teed ületavate siilide suhtes,“ lisas Svet.