Kevadvaheaeg pakub Tallinna noortele mitmekülgseid laagreid ja tegevusi
22.-28. aprillini kestev koolivaheaeg toob Tallinna mitmekesise valiku sündmusi ja laagreid, mis on suunatud 7-26aastastele noortele, hõlmates erinevaid valdkondi alates kunstist ja teadusest kuni spordi ja tehnoloogiani. Laagritesse registreerimine on juba alanud.
Abilinnapea Andrei Kante märkis, et koolivaheaeg annab suurepärase võimaluse enda jaoks aega võtta. „Alati tasub proovida uusi asju, et laiendada oma teadmistepagasit ja oskusi. Tallinn pakub mitmekülgseid ja arendavaid laagreid, mis aitavad noortel avastada ja arendada oma täit potentsiaali, mistõttu julgustan neis osalema,“ lisas Kante.ARS-i kunstilinnaku graafikakoja kunstilaagris saavad noored alates 10. eluaastast õppida tegema liikumise illusiooni loova animatsioonivahendiga multikaid, proovida erinevaid graafika tehnikaid ja trükkida trükipressiga, joonistada ja rääkida kunsti teemadel ning külastada kunstilinnaku näitusi ja ateljeesid. Nõmme huvikooli linnalaagris „Huvi pärast“ tegelevad 7-10aastased kunsti, käsitöö ja meisterdamisega. Külastatakse huvikooli loodusmaja ja Nõmme gümnaasiumi planetaariumit ning spordihoonet, kus õpitakse mängima catch’n’serve pallimängu. Samal ajal toimuvas linnalaagris „Jaapanis“ saavad 10-13aastased akvarellidega maalida, elaval tulel põletada keraamikat, kaunistada teksapükse boro tehnikas tikandiga ja disainida koju kaasa hieroglüüfidega särgi. Köögis valmistatakse jaapanipäraseid toite.
Eesti tervisemuuseum kutsub 7-10aastaseid õpilasi laagrisse „Doktorist leiutajaks“, kus sukeldutakse teaduse ja tervise põnevasse maailma, ehitatakse ise prototüüpe ja avastatakse inimkeha saladusi. Proto avastustehase protonautide laagris uuritakse 7-10aastastega leiutiste salamaailma. Ehitatakse masinaid, mis aitavad kuulda kõrvale kuuldamatuid helisid või tuvastada sõrmejälgede tähendusi. Lisaks käelist osavust ja uusi teadmisi arendavatele töötubadele leiutajate laboris viiakse läbi seiklusmänge.
Nutigeeni huvikool kutsub 8-12aastaseid tehnoloogia laagrisse, kus on fookuses kliima muutumine ja mõju inimeste elule. Kavas on kliimateemalised keemiakatsed, juttu tuleb ka tehnoloogiast ja põllumajandusrobotite arengust. TalTechi innovatsioonikeskus Mektory ootab 3.-6. klasside õpilasi tehnotrennilaagrisse, mis sisaldab erinevaid tegevusi huvitavates ja õpetlikes töötubades ning sportlikke mänge. Kavas on animatsiooni tegemine, robootika töötoad, 3D-modelleerimine ja printimine, puidutöö, teaduskatsed ja veel palju muudki.
Põhja-Tallinna noortekeskus ootab 8-13aastaseid noori osa saama linnalaagrist „Seikluslik labor“. Laagri raames külastatakse Tallinna teletorni, kus saadakse ülevaade massimeedia tekkest ja teletegemise tehnoloogiatest, võetakse osa Merkuuri töötoast, kus valmistatakse LED-lamp, ronitakse Kivi Climbing keskuses ja toimub palju muud põnevat.
Valdeku noortekeskus võtab koolivaheajal fookusesse õppimisvõimalused. Erinevate tegevuste abil arutletakse selle üle, mis on õppimine ning millised valikud üldse õppimiseks ja osaluseks on. Samuti üritatakse ühiste mõtiskluste ja tegevuste käigus välja selgitada, mis on mitteformaalne õppimine ja kuidas noorsootöö saab õppimis- ja osalusvõimaluste avastamisel abiks olla.
Haabersti noortekeskus pakub 7-12aastastele võimalus saada osa puidutöötoast, kus meisterdatakse vilesid, ja pitsa valmistamise töötoast. Oskusi saab arendada slackline’i töötoas ning meelt lahutada Elamusgolfikeskuses ja Happy-Fly batuudikeskuses.
Koolivaheaja programmiga saab tutvuda veebilehel tallinn.ee/huvitegevus-noortele, kust leiab lisaks koolivaheaegadel toimuvale tegevusvõimalusi ka muudel aegadel.