Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kiisupere tervisenädal

Kiisupere tervisenädal

Aprill on südamekuu ja sellega seoses tegeletakse Tallinna Kiisupere Lasteaias aktiivselt liikumise ja tervist toetavate tegevustega.

22-26.04. 2024 toimus tervisenädal, mille käigus pöörati nii rühmas kui ka rühmast väljas tähelepanu tervisele.

Esmaspäeva alustasid Sussikassid õppekäiguga Eesti Tervisemuuseumi ning võeti osa tunnist „Meisterdades targaks“. Muuseumis said lapsed meisterdada endale  silmamuna ja räägiti silmatervisest, seedimisest ja siseorganitest. Käelised tegevused ja peenmotoorika ning loovuse arendamine – käte ja silmade koostöö, sõrmede liikumise nõtkus ja täpsus – see kõik on kasulik aju arengule ning vaimsele tervisele. Kaisumiisud ja Kaisukiisud arutasid, miks on oluline käsi pesta. Rõõmukassid vaatlesid pildilt puu- ja köögivilju ja arutlesid, mis on tervislik. Triibukassid, aga tähistasid Maa päeva ehk kuidas hoida meie maakera tervena, uuriti maakera ja räägiti, kuidas maad hoida.

Teisipäeval arutlesid Kaisukiisud, milline toit meeldib hammastele. Uuriti ja prooviti erinevaid puuvilju ja tehti maitsvat smuutit. Mängukassid tutvusid meeleelunditega: nägemine - silmad; kuulmine - kõrvad; haistmine - nina; maitsmine - keel; kompimine - nahk. Rõõmukassid rääkisid hammaste neljast sõbrast: 1. toitu tervislikult; 2. joo vett; 3.pea söögikordade vahel pausi; 4. pese hambaid 2 korda päevas 2 minutit.  Sussikassid valmistasid endale hommikusöögis smuutikausi ning arutasid, mis on puuvili ja mis köögivili ja panid märja salvräti sisse herned idanema. Taibukassid külastasid Eesti Tervisemuuseumi tundi "Kaisukaruhaigla".

Kolmapäeval külastasid Susikassid ja Taibukassid Pirita Hambaravikeskust ja tutvusid hambaarsti tööga ning iga lapsele tehti ülevaatus hammaste seisukorra hindamiseks. Triibukasside Gerhard rääkis lastele enda külaskäigust AHHAA keskusess. Rõõmukassid tutvusid smuutivalmistamisega läbi piltkommunikatsiooni ning  valmistasid ka ise ühe tervislikusmuuti! Kaisukiisud vestlesid emotsioonidest (kurb, rõõmus) -  mida teha, et olla rõõmus, kuidas käituda kui keegi on kurb. Kaisumiisud valmistasid maitsvaid suupisted kodujuustu, kurgi ja leivakoorukestega. Mängukassid, aga uurisid organeid!

Neljapäeval oli Mängukasside ja Rõõmukasside kord külastada Pirita Hambaravikeskust, et lapsed saaksid tutvuda hambaarsti tööga ning ei kardaks minna enda hambaid näitama. Taibukassid arutlesid teemal "Tervislikud ja ebatervislikud toiduained. Miks on osad toiduained tervislikud ning teised ebatervislikud?" ning lõpetuseks joonistati toidupüramiidi. Kaisumiisud arutasid, kumb on tervislikum, kas komm või puuvili? Kaisukiisud rääkisid pesemise olulisusest ning tegid üksteise seljale massaaži. Sussikasside lapsed said nimetada enda nime esimese tähega aedvilju.

Ja jõudiski kätte reede! Mängukassid maiustasid tervisliku smuutiga. Kaisukiisud liimisid paberile nukku ja uurisid, kus ikka käed käivad ja kuhu silmad. Kaisumiisud tegid lausa 2 erineva maitsega smuutit ja võrdlesid neid, lapsed said ise lõikud banaani ja maasikaid. Ka Taibukassid valmistasid nädala lõpu puhul ühe banaani-maasika-kreeka jogurti muuti. Sussikassid kordasid, mida sel nädalal on teada saanud ning kokkasid ühe imemaitsva porgandikoogi.