Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kogukonnasaunad Harku järvel alustavad suvist hooaega

Kogukonnasaunad Harku järvel alustavad suvist hooaega

Alates 15. maist 2024 kogukonnasaunad Harku järvel lähevad üle suvisele töögraafikule. Saunad on avatud kõigile huvilistele ajavahemikus 12.00-22.00 kuni 30. septembrini.

Haabersti linnaosa vanema asetäitja Toomas Peterson sõnas, et saunad alustavad oma teist suvist hooaega. „Talvisel perioodil oli saunade kasutamine väga aktiivne. Meil on hea meel, et selle aja jooksul ei olnud ühtegi vandaalitsemise juhtumit ning saunu kasutati sihipäraselt ja heaperemehelikult,“ ütles ta. „Alates 15. maist on saunakülastus lihtne – tuleb lihtsalt kohale tulla. Esimese külastajana saab võtme turvamehelt, vastasel juhul tuleb saunakasutust korraldada elava järjekorra alusel,“ selgitas Peterson. Kuna tegemist on kogukonnasaunadega, vastutavad saunalised ise sauna puhtuse eest. „Saunade kasutamine on tasuta ning oodatud on kõik saunahuvilised. Sauna kütmiseks tuleb inimestel endal kaasa võtta puud,“ täpsustas linnaosa vanema asetäitja.

Harku järve kogukonnasaunade kasutamine suvisel perioodil:

- Sauna tuleb kütta ainult lehtpuu halgudega, mille pikkus on 30 cm.
- Küttematerjali tuleb inimestel endal kaasa võtta.
- Tuld ei tohi jätta järelevalveta.
- Suitsetamine on saunas keelatud.
- Kerisele on lubatud visata ainult puhast vett; järvevett ei tohi kasutada.
- Riided ja jalanõud tuleb jätta selleks ettenähtud kohta.
- Alaealised võivad saunas viibida vaid täiskasvanutega.
- Joobes inimestel on saunas viibimine keelatud.
- Sauna tuleb kasutada heaperemehelikult ning pärast kasutamist tuleb saun korrastada.
- Haabersti Linnaosa Valitsus ei vastuta sauna külastajate isiklike asjade ega kasutuseeskirjade eiramisest tulenevate kahjude eest.

Kogukonnasaunade omanik on Haabersti Linnaosa Valitsus ning need on avatud suvehooajal (15. maist 30. septembrini) kell 12.00-22.00. Ühte sauna mahub neli inimest. Saunades on suitsetamine ja alkoholi tarbimine keelatud. Saunade ümbruses kehtivad väliujula kasutamise reeglid.