Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kogumispunktidesse toodud jõulukuuskedest toodetakse roheenergiat

Kogumispunktidesse toodud jõulukuuskedest toodetakse roheenergiat

Tallinna linnaosavalitsused on rajanud üle linna ühtekokku 79 kogumispunkti, kuhu vana jõulukuusk tasuta ära anda. Kogutud jõulupuid ei viida prügimäele, vaid neid taaskasutatakse linna majade kaugkütte ja elektrienergia tootmiseks.

Abilinnapea Joosep Vimma sõnul sobivad jõulukuused väga hästi hakkepuidu tooraineks. „Ka sel aastal saab jõukuuskedest Tallinnas toasoe ja kindlasti jätkame seda traditsiooni edaspidi. Kutsun kõiki üles oma kuuski õigetesse kogumispunktidesse viima, et need ei jääks lihtsalt linnapilti risustama. Kui see pole võimalik, saab kuuskedele tellida äraveo oma jäätmevedajalt,“ ütles Vimm. Ta rõhutas, et kuused peavad kindlasti olema kõigist ehetest vabad ja pakkimata, sest ainult nii saab neid ümber töödelda.

Taaskasutusse lähevad kõigis linnaosades kogutud kuused, suurema osa neist kasutab ära kaugkütteettevõte Utilitas. „Vanade jõulukuuskede hakkimine ja kuivatamine biokütuseks võimaldab Utilitase koostootmisjaamades nende ära kasutamise maksimaalse võimaliku energiatootmise kasuteguriga,“ märkis Utilitas Tallinna juhatuse liige Janek Trumsi. „Koostootmisjaamades põletatavast puiduhakkest saab elektrienergia, mille tootmise jääksoojus viiakse omakorda läbi kaugküttevõrgu linnaelanike kodudesse – selliselt kasutame ära sajaprotsendiliselt kogu energia ja taaskasutame kuuskede puitu täies ulatuses,“ selgitas Trumsi.

Jõulukuuskede kogumispunktide nimekiri ja kogumise lõpu kuupäevad linnaosade kaupa on leitavad Tallinna linna kodulehel. Vanu jõulupuid saab ära anda ka tavalises korras, nagu teisigi suurjäätmed. Kui endal transpordivõimalus puudub, saab kuuse äraveo tellida oma piirkonna jäätmevedajalt ja viia kuuse kokkulepitud ajaks konteineri kõrvale.

Kogumiskohtadesse toodud jõulukuusk ei tohi olla pakitud kilesse ning seal küljes ei tohi olla ehteid, plastikut, riiet või muud materjali. Samuti ei ole lubatud kogumispunktidesse tuua muud prügi: ehitusmaterjale, olmejäätmeid jne. Kuuski ei tohi visata konteinerite kõrvale, linna haljasaladele või kohtadesse, kus tavapäraselt kogutakse korterelamute olmejäätmeid.

Kunstkuused ja ehted võib üle anda 
uuskasutuskeskustele või panna segaolmejäätmete mahutisse. Jõulutuled kuuluvad elektrijäätmete hulka ja need tuleb viia jäätmejaama.
Roheline_pealinn_EST_varviline_valge_tekst_RGB.jpg