Kogumisringidel saab ära anda ohtlikke jäätmeid ja kasutuskõlblikke asju
Kogumisringidel saab ära anda ohtlikke jäätmeid ja kasutuskõlblikke asju
Sel ja järgmisel nädalavahetusel, 22.-23. oktoobril ning 29.-30. oktoobril on Tallinna elanikel võimalik kodu lähedal kogumisringil ära anda nii ohtlikke jäätmeid kui ka kasutuskõlblikke esemeid.
Eesoleval nädalavahetusel, 22.-23. oktoobril toimuvad kogumisringid Kesklinnas, Lasnamäel, Kristiines ja Põhja-Tallinnas ning järgmisel nädalavahetusel, 29.-30. oktoobril – Pirital, Mustamäel, Haaberstis ja Nõmmel.
„Kevadel toimunud kogumisringidele tõid tallinlased ligi 27 tonni ohtlikke jäätmeid, lisaks annetasid inimesed korduskasutusse 1,5 tonni kasutuskõlblikke esemeid. See näitab, et kogumisringide kampaania läheb inimestele korda ja nemad on üha altimad keskkonnasõbralikke valikuid tegema,“ ütles Tallinna abilinnapea Joosep Vimm. „Teeme omalt poolt kõike, et jäätmetest vabanemine oleks inimestele võimalikult kiire ja lihtne – kogumisringide käigus saavad linlased erinevaid jäätmeid ära anda just kodu lähedal.”
Elanikke ootab igas peatuspaigas kaks autot – üks ohtlike jäätmete jaoks ja teine kasutuskõlblike asjade jaoks.
Ohtlike jäätmete kogumisringil võetakse vastu majapidamises tekkinudohtlikke aineid sisaldavaid ja nendega saastunud pakendeid; akusid ja patareisid, sh pliiakusid; vanu ravimeid; värvide, lakkide liimide ja lahustite jääke; õlisid ja rasvu, mitmesuguseid määrdeaineid; absorbente, filtermaterjale, saastunud kaltse ja kaitseriietust jms; õlifiltreid ja antifriisi jääke; nakkusohtlikke teravaid ja torkivaid jäätmeid (nt vanu süstlaid); aiandusmürke ja väetiste jääke, pestitsiide; kemikaalijääke (happed, leelised, fotokemikaalid ja muud olmekemikaalid); ohtlikke aineid sisaldavaid pesuained; elavhõbedat sisaldavad jäätmed (nt vanad kraadiklaasid, päevavalguslambid ja säästupirnid); vanad elektri- ja elektroonikaseadmed. Ohtlikud jäätmed suunatakse edasi Epler & Lorenz AS-ile taaskasutuseks ja materjalidena ringlusesse ning seeläbi ei satu nad olmejäätmete hulka või loodusesse.
Kasutuskõlblike esemete kogumisringil võetakse vastu terveid ja puhtaid raamatuid; nõusid ja muid köögitarbeid; riideid ning muid kodutekstiile; mänguasju; jalanõusid; hobivahendeid ja sporditarbeid; jalgrattaid; sisustusesemeid (sisustuskaunistused, kujukesed, linikud jms); aksessuaare (ehted, kotid, vööd, prillid jms); väiksemaid töötavaid elektroonikaseadmeid (nt föön, röster, veekeedukann, mikser, mikrolaineahi jms). Kasutuskõlblikud asjad antakse üle MTÜle Uuskasutuskeskus, kes need uuesti ringlusesse suunavad.
Kogumisringidel ei võeta turvakaalutlustel vastu turvahälle ega -toole. Suuremaid kasutuskõlblikke esemeid, nagu mööblit ja töökorras koduseadmeid (külmikud, pliidid), kogumisringidel vastu ei võeta. Need on võimalik viia Paljassaare jäätmejaama korduskasutusruumi või Uuskasutuskeskuse poodidesse (uuri täpsemalt https://uuskasutuskeskus.ee/).