Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kollaažikonkursil "Elu koera nahas" võidutsesid Kiisupere lasteaia lapsed

Kollaažikonkursil "Elu koera nahas" võidutsesid Kiisupere lasteaia lapsed

Eesti Ajaloomuuseumi veebruarist aprillini korraldatud kollaažikonkurss lastele teemal „Elu koera nahas“ on tänaseks lõppenud ja ligi 600 kollaaži seast on võidutööd välja valitud. Konkursile laekunud tööde valikust valminud meeleolukas laste tööde näitus Maarjamäe lossi galeriis on kõigile avatud. Näitust saab tasuta uudistada 30. aprillist 30. juunini.

Konkursi žürii koosseisu kuulusid: Kaia Rähn (kollaažikunsntik), Liisi Selg (Eesti Ajaloomuuseumi haridusvaldkonna juht), Kärt Kelder (näituse „Koopast kaissu“ projektijuht).
Konkursile laekus üle 600 töö ja vaatamata suurele osavõtjate arvule üle Eesti, õnnestus Kiisupere Lasteaias kõigis vanusegruppides auhinnaline koht võita.

Meie võidud:

1.koht: Lisette Altmäe (5a), õpetaja Kadri Kullerkupp juhendamisel;
2. koht: Theresa Tamm (5a), õpetaja Kadri Kullerkupp juhendamisel;
3. koht: Natali Tõnson (6a), õpetaja Kaja Aarelaid juhendamisel.

Grupiauhind usinale õpetajale ja tema õpilastele:
Õpetaja Kaja Aarelaid, Kiisupere Lasteaed Mängukasside rühm.

Näituse ja konkursi idee sündis kaksik-soovist: nuputada välja, mida lapsed juba mõtlevad seoses koertega ning ühtlasi panna pisut enam märkama lemmiklooma vajadusi ja vaadet maailmale. Laste  kollaažitööde näitus Maarjamäe lossis on repliigiks samuti lossis avatud Ajaloomuuseumi näitusele „Koopast kaissu. Koera ja inimese lugu“.

Konkursist osavõtjatele olid inspiratsiooniks kunstnik Kaia Rähni kollaažid ning spetsiaalselt valminud õppevideo. Üks suunaseade väikestele kunstnikele oli taaskasutada erinevaid materjale pildile koerustükke luues. Lastelt vanuses 3-13 saabus töid erakordselt arvukalt Eestimaa eri paigust.

Esile tõstetud tööde valikul väärtustati idee ja teostuse mõjusust, julgust, materjalikasutust, värvi- ja kompositsioonilahendust ning töö juurde käivat selgitust pildil toimuva kohta. Igas vanuseastmes on auhinnalised esimesed kolm kohta, eriauhinnad silmapaistvatele töödele ning grupiauhind usinale õpetajale ja tema õpilastele.

Rohkem infot: https://www.ajaloomuuseum.ee/muuseumist/uudised/laste-kollaazikonkusi-voitjad-on-selgunud-ning-naitus-elu-koera-nahas-on-maarjamae-lossis-avatud

koer1_(1).jpgkoer3.jpgkoer2.jpg