Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kolm uut innovatsiooniprojekti valiti Test in Tallinn programmi

Kolm uut innovatsiooniprojekti valiti Test in Tallinn programmi

Tallinn pakub nii Eesti kui välisettevõtetele võimalust oma kestlikke, targa linna jaoks sobilikke tooteid ja teenuseid pealinnas testida. Programmi Test in Tallinn viimatises voorus hinnati seitset taotlust, millest kolmega otsustati edasi liikuda ning peagi testimiseni jõuda.

Tallinna ettevõtlusdirektor Kalle Killar sõnas, et valitud innovatsiooniprojektid ilmestavad linna ambitsiooni olla uute tehnoloogiate katsekeskkond ja juurutaja. „Meil on suur rõõm teha koostööd innovaatiliste ettevõtetega, et uurida lahendusi, mis parandavad meie elanike ja külastajate elukvaliteeti.“

Seni on käivitunud juba 25 Test in Tallinn innovatsiooniprojekti. Viimases taotlusvoorus osutusid valituks mürasensorite, automatiseeritud bussiradade monitoorimise platvormi ning uut tüüpi liikluskaamerate testimine.

Hispaania ettevõte Cesva soovib testida mürasensoreid. Ettevõtte poolt väljatöötatud seadmeid on Barcelonas juba laialdaselt testitud, kuid Tallinna unikaalne geograafiline asukoht annab võimaluse toodet katsetada põhjamaises kliimas. Kui seni on koostatud mürakaardid keskendunud liiklusmürale läbi mudeldamise, siis reaalsed terviklikud andmed müra kohta praegu puuduvad. Ettevõte väärtuspakkumine keskendub nutikale mürajuhtimisele, et kavandada ja teostada müra vähendamise tegevusi ning hinnata nende efektiivsust.

Hayden.ai on Iirimaal tegutsev tehnoloogiaettevõte, mis spetsialiseerub tehisintellektil põhinevatele liikuvuslahendustele, mille abil on võimalik muuhulgas tuvastada bussiradade väärkasutamist.

Eesti ettevõte Signaal soovib Tallinnas testida kahte uut tüüpi kaamerat Vector P2P ja MiniRack, mille abil on võimalik Eestis esimest korda testida linnalikus piirkonnas keskmise kiiruse lõike ning monitoorida bussiradade väärkasutust.

Tallinn toetab innovatsiooniprojektide testimist linnakeskkonnas juhtumipõhiselt kestvusega kuni 12 kuud. Uuenduslike lahenduste väljatöötamiseks ja piloteerimiseks pakub linn sobivate võimaluste ja asukohtade leidmist (linna kinnistud, objektid, ehitised); linnaorganisatsioonis õigete ametkondade ja kontaktisikute leidmist innovatsiooniprojektide valideerimiseks ja teostamiseks ning võimalusel ka testprojektide läbiviimiseks vajalikke avaandmeid.

Test in Tallinn taotluse saab esitada igal ajahetkel, innovatsioonikomisjon koguneb ja valib uued koostööprojektid korra kvartalis. Lisainfot leiab kodulehelt www.tallinnovation.ee.