Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Konkursile "Tallinna talent" saab registreerida veel 13. veebruarini

Konkursile "Tallinna talent" saab registreerida veel 13. veebruarini

Veel esmaspäeva, 13. veebruarini saab muusikas andekaid Tallinna üldharidus- ja huvikoolide õpilasi registreerida muusikakonkursile „Tallinna talent“, mida linn korraldab juba kolmandat korda. Kahtekümmet parimat osalejat tunnustatakse pealinna talendikaima noormuusiku tiitli ja ühekordse stipendiumiga.   

„Muusika on läbi aegade olnud osaks Tallinna kultuurist ja identiteedist ja mul on hea meel näha, et konkursis „Tallinna talent“ toetab igati Tallinna kui UNESCO muusikalinna olulist eesmärki – motiveerida ja toetada noori talente,“ ütles konkursi algataja, linnapea Mihhail Kõlvart. „Julgustan kõiki pealinna õpilasmuusikuid ennast konkursil proovile panema, et saada väärtuslik esinemiskogemus ja kuulda tagasisidet oma ala professionaalidelt. Konkursil osalemine võib tuua ka otsustava muutuse muusikatalendi teekonnal, sest linn toetab parimaid noori stipendiumiga, millega nad saavad osaleda ka rahvusvahelisel muusikakonkurssidel.“

2023. aastal toimub konkurss „Tallinna talent“ solistidele ja ansamblitele kahes kategoorias: vokaalmuusika ja instrumentaalmuusika, mõlemas saab teha valiku klassika, levi- ja rahvamuusika ning improvisatsiooni vahel. Võistelda võib rohkem kui ühes kategoorias. Omaloomingu valinud osaleja peab esinemisel kasutama ka ühte korraldaja poolt väljapakutud salvestist „Tallinna hääl“. Häälele võib luua kas vokaal- või instrumentaalteose.

Konkurss korraldatakse kahes voorus – esiteks videovoor ja teiseks esinemine elavas ettekandes. Teise vooru pääsejad selgitab välja nimekatest muusikutest koosnev žürii. Esinemised toimuvad 25. ja 26. märtsil ning 1. aprillil ja need on avatud ka publikule.

Kulminatsiooniks on pidulik lõppkontsert Tallinna päeval, 15. mail. Kahtkümmet laureaati pärjatakse aunimetusega „Tallinna talent“ ning 1000-eurose ühekordse stipendiumiga, mis on mõeldud osalemiseks konkurssidel, meistriklassides ja koolitustel nii Eestis kui ka välismaal või muusikariista soetamiseks.

Konkursile oodatakse kõiki musikaalselt andekaid Tallinna üldharidus- ja huvikoolide õpilasi, kelle vanus jääb vahemikku 7–19 aastat (seisuga 13. veebruar 2023). Registreerimisankeedi täidab õpilase juhendaja või haridusasutuse esindaja ning ankeedi esitamise lõpptähtaeg on 13. veebruar 2023.

Konkursi tingimuste kohaselt ei ole tänavu lubatud osaleda õpilasel ja ansamblil, kes on pälvinud tiitli „Tallinna talent 2022“. 

Konkursi korraldamist koordineerib Tallinna Haridusamet. Rohkem infot konkursi korralduse ja tingimuste kohta leiab veebilehelt tallinn.ee/tallinnatalent.

tallinna-talent-webpage.png