Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Korrastatakse diplomaatiliste esinduste sõidukite parkimist

Korrastatakse diplomaatiliste esinduste sõidukite parkimist

Tallinn kavandab vähendada Tallinnas resideeruvate diplomaatiliste esinduste sõidukite tasuta parkimist. Muudatus puudutab enam kui 200 sõiduki parkimiskorraldust Tallinna avalikel parkimiskohtadel. Suursaadikute autodele jääb ka edaspidi võimalus Tallinna tänavatel tasuta parkida.

„Oleme Välisministeeriumiga diplomaatiliste esinduste sõidukite parkimiskorraldust arutanud ja jõudnud lahendusele, et nii laialdase tasuta parkimisega me ei jätka. Ka edaspidi saab tasuta parkida Tallinnas resideeruva suursaadiku auto, kuid teiste diplomaatide ja saatkondade töötajate autode parkimisele tuleb leida alternatiivseid lahendusi,“ ütles abilinnapea Tanel Kiik. „Oleme kavandavat muudatust tutvustanud ka saatkondade esindajatele ning loodame kõigi osapoolte mõistvale suhtumisele linna ümberkorraldustesse auto kasutamise vähendamiseks eeskätt süda- ja vanalinnas ning parkimise korrastamiseks. Seni diplomaatide sõidukitele kehtiv laialdane tasuta parkimine ongi maailma praktikas erandlik.“

Kava kohaselt säilib parkimistasu maksuvabastus diplomaatilise esinduse sõidukitele registreerimismärgiga seeriast CMD, selliseid sõidukeid on Tallinnas kokku 33. Sõidukid registreerimismärgiga seeriast CMD on diplomaatilise esinduse juhi või suursaadiku kasutuses. Ent sõidukid registreerimismärgiga CD ning registreerimismärgiga AT Tallinna parkimistasu vabastamist järgmise aasta teisest poolest enam ei saa.

Vastav määruse eelnõu on Tallinna Linnavolikogu homsel istungil esimesel lugemisel. Tallinna Linnavalitsuse ettepanek on, et uus kord rakenduks mõistliku etteteatamise tähtajaga ehk alates 1. juulist 2023. Tallinna Transpordiamet otsib samal ajal lahendusi saatkondade asukoha läheduses saatkonna jaoks tähistatud kahe parkimiskoha võimaldamiseks.