Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Kotka linna delegatsioon külastab Tallinna

23. ja 24. novembril külastab Tallinna Kotka linna delegatsioon eesotsas Kotka linnapea Esa Sirviö, linnavolikogu esimehe Pasi Hirvoneni ja linna juhatuse esimehe Sami Virtaneniga, visiidi raames toimus täna Tallinna ja Kotka linnapeade kohtumine ning kolmapäeva õhtul toimub Tallinna Kammerorkestri ja Kymi Sinfonietta ühiskontsert Estonia kontserdisaalis.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on sõpruslinn Kotka meile sõbraks ja eeskujuks olnud väga pikka aega. „Tallinna ja Kotka linna seovad sõprussuhted juba aastast 1955, olles meie vanim sõpruslinn, “ märkis Kõlvart. „Seega seovad meid nii ühised mälestused kui ka meri, sest mõlemad linnad asuvad mere ääres. Ka Tallina merepäevade traditsioon sai alguse Kotka merepäevade eeskujul, kuid me soovime tulevikus koostööd teha ka rohelise linna teemadel.“

Kotka linnapea Esa Sirviö märkis, et kahel linnal on üksteisele palju pakkuda. „Oleme valmis koostööks ka rohelistel teemadel ja seda eriti tuleval aastal, mil Tallinn on Euroopa roheline pealinn. Kotka linna nimetatakse parkide pealinnaks ja meil on 400 saart, seega on meil ühiseid kokkupuutepunkte ning meil on, mida üksteiselt õppida,“ ütles Sirviö.

Täna õhtul Estonia kontserdisaalis toimuva kontserdi muusikaliseks nurgakiviks on kahe orkestri – Tallinna Kammerorkestri ja Kymi Sinfonietta koostöö. Faschi barokkstiilis süit ja Martinů kirglik topeltkontsert toovad esile kahe kollektiivi võime mängida väga mitmekesist repertuaari. Kontserdi krooniks on noore Richard Straussi „Burlesk" – üks helilooja lemmikteostest ja neli interlüüdi ooperist „Intermezzo“. Klaverisoolod esitab nii Eestis kui ka Soomes tuntud pianist Irina Zahharenkova, dirigeerib Olari Elts. 
Tallinna Kammerorkester on Eesti ainus püsikoosseisuline keelpilliorkester, mille kunstiliseks juhiks on Tõnu Kaljuste ja Kymi Sinfonietta on kahe Soome linna ehk Kotka ja Kouvola esindusorkester, mille kunstiliseks juhiks on Olari Elts.

Kotka linn on Tallinna vanim sõpruslinn – sõpruslinnade leping kahe linna vahel sõlmiti 1955. aastal. 2020. aastal oli plaanis tähistada Tallinna ja Kotka sõprussuhete 65. aastapäeva kahe linnaorkestri – Kymi Sinfonietta ja Tallinna Kammerorkestri  ühiste kontsertidega mõlemas linnas, kuid COVID-19 pandeemia tõttu jäid need ära ning seega toimuvad need nüüd, 2022. aasta novembris.

25.- 26. novembril on Tallinna delegatsioon omakorda vastuvisiidil Kotkas, kus on kavas mitmed kohtumised ning ühtlasi toimub 25. novembril ühiskontsert Kotka kontserdisaalis.