Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kristiine linnaosa kuue 4-rühmalise lasteaia koostööprojekt "Üheskoos hariduslike erivajadusega lapsi toetamas"

Kristiine linnaosa kuue 4-rühmalise lasteaia koostööprojekt "Üheskoos hariduslike erivajadusega lapsi toetamas"

Perioodil1.05.-30.06.2023 osalesid Tallinna Mutionu Lasteaed, Tallinna Haraka Lasteaed, Tallinna Kullerkupu Lasteaed, Tallinna Lille Lasteaed, Tallinna Muinasjutu Lasteaed ja Tallinna Tihase Lasteaed koostööprojektis "Üheskoos hariduslike erivajadusega lapsi toetamas." Projekti eesmärk oli Tallinna Kristiine linnaosa 4-rühmaliste lasteaedade töötajate professionaalse arengu toetamine kaasava hariduse valdkonnas, kuna nendes lasteaedades puuduvad vajaminevad tugispetsialistid.

Kaasav haridus on järjepidev protsess eesmärgiga pakkuda kvaliteetset alusharidust kõigile eelkooliealistele lastele, arvestades nende erinevate vajaduste, võimete ja omapäraga, respekteerides erisusi. Koolieelsetelt lasteasutustelt nõuab uus lähenemisviis aga väga palju väljakutseid ja ressurssi, eriti olukorras kus on puudujääk nii lasteaiaõpetajatest kui ka teistest vajalikest spetsialistidest. Selleks, et toetada olemasolevaid töötajaid, arendada meeskonnatööoskust väljakutseid nõudvate olukordade lahendamisel, on väga oluline et kogu meeskonnal oleksid olemas ühised kaasaegsed teadmised ja oskused. Suureks väljakutseks on see aga väiksema laste arvuga koolieelsete lasteasutuse jaoks, kuna koolituste jaoks on piiratum rahaline ressurss.

Euroopa Liidu struktuurfondist rahastatud projektis "Üheskoos hariduslike erivajadusega lapsi toetamas" osales kuuest lasteaiast 6 direktorit, 48 lasteaiaõpetajat ja 24 õpetaja abi. Projekti raames toimusid erinevad tegevused: direktoritele ja õpetajatele toimus koolitus „Aktiivsus- ja tähelepanuhäirega laps lasteaias,“ koolitajaks oli Tartu linna poolt tunnustatud kliiniline lastepsühholoog Angela Jakobson; õpetaja abid osalesid karismaatilise ja mitmekülgse koolitaja Ervin Laanvee seminaril "Õpetaja abi pedagoogiline pädevus ja meeskonnatöö oskus." Lisaks toimusid erinevad ümarlauad ja lasteaedade vaheline kogemuste vahetamine.

Projekti tulemusena tutvustas iga lasteaed teistele projektis osalenud lasteaedadele oma asutuse plaani, mida kasutatakse edaspidi süsteemse ja tulemusliku töö tagamiseks hariduslike erivajadusega laste ja nende vanemate toetamisel.
Projektis osalenud lasteaiad soovivad tänada Kristiine Linnaosa Valitsust koolitusteks vajamineva saali ja tehnika kasutamise eest!

Allikas: Tallinna Mutionu Lasteaed