Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kristiine linnaosas algab uue lasteaiahoone ehitus

Kristiine linnaosas algab uue lasteaiahoone ehitus

Tallinna Kristiine lasteaia vana, kitsaks jäänud maja lammutatakse ning selle asemele ehitatakse uus, avar ja valgusküllane hoone. Teisipäeval, 27. veebruaril kell 14.30 antakse sümboolselt töömaa üle Nordlin Ehitus OÜ-le. 

Ehitusplatsi annavad üle abilinnapead Andrei Kante ja Tiit Terik, Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe ning selle võtab vastu Nordlin Ehitus OÜ juhatuse liige Ülo Older. 

Kristiine lasteaia praegune hoone valmis 1964. aastal tollase tüüpprojekti järgi. Nüüdseks on maja amortiseerunud ja seal ei saa ka tagada lasteaiahoonele esitatavaid sisekliima nõudeid. Samuti on ajale jalgu jäänud hoone ruumiprogramm.

„Kuna haridusasutuste nõukogudeaegsed hooned ei vasta enam kaasaja vajadustele ning nende renoveerimine pole mõttekas ei praktilisest ega majanduslikust aspektist, oleme otsustanud uusehitiste püstitamise kasuks,“ ütles Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe ning lisas, et Kristiine linnaosa haridusasutuste taristu kaasajastamiseks on linnal terviklik ja pikaajaline plaan. „Eelmisel aastal sai uue hoone Vindi lasteaed, tänavu algavad Kristiine lasteaia ja huvikeskus Kullo uute hoonete ehitused.“

Kristiine lasteaia uude majja tuleb 12 rühmaruumi, kus kokku on kohti kuni 240 lapsele. Kui vanas majas oli vaid üks väike saal, siis nüüd saab lasteaed ka märksa avarama saali, mis sobib nii õppetöö kui ka ürituste korraldamiseks. Saali saab jagada pooleks ja viia samaaegselt läbi näiteks liikumise ja muusika tunde ilma, et need teineteist segaks.

Ühtlasi on tegemist Kristiine lasteaedade projekteerimise ühishanke esimese lasteaiaga, mille lahendus on edaspidi aluseks veel kahele järgmisele projektile.

Hoone projekteeris Infragate AS, selle ehitab Nordlin Ehitus OÜ ning omanikujärelevalvet teeb P.P. Ehitusjärelevalve OÜ. Hoone kogumaksumuseks on kavandatud 9,22 miljonit eurot ning lepinguline tähtaeg on 2025. aasta suvel.