Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kui mugavad on paari nädala pärast Tallinnas liinidele jõudvad elektribussid?

Kui mugavad on paari nädala pärast Tallinnas liinidele jõudvad elektribussid?

Mustamäe linnaosa vanemal Marja-Liisa Veiseril oli eelmisel nädalal hea võimalus seda ise järele proovida.

Kadaka teel asuvas Tallinna Linnatranspordi bussipargis tutvustati uhiuusi elektribusse ning esimese piduliku proovisõiduga tervitati uut ajastut Tallinna ühistranspordis. Üllatusesinejana pakkus esimesel testsõidul muusikalisi elamusi Koit Toome.

Marja-Liisa Veiser tõdes, et uute elektribusside kasutuselevõtt liiniveol on kindlasti ajalooline samm nii pealinna kui kogu Eesti ühistranspordis: „Võime rõõmustada, et ka Mustamäel hakkavad juba õige pea sõitma elektribussid, kus kasutatav energia on pärit 100 % taastuvatest allikatest. Ja mis on eriti oluline - uued bussid on mugavad, kaasaegsed, vaiksed ning arvestavad erivajadustega inimestega. Saame esimestena Eestis väga hea kogemuse, mida jagada ülejäänud Eestiga, et sellised bussid jõuaksid ka teistesse Eesti piirkondadesse.“

Pidulikul sündmusel osalesid ka Tallinna linnapea Jevgeni Ossinovski, Tallinna abilinnapea Kristjan Järvan, TLT juhatuse liikmed Kaido Padar ja Andrei Novikov, TLT teenindusdivisjoni direktor Hannes Falten ning TLT tehnika divisjoni direktor Toomas Hirve.

Juuni algusest asuvad uued bussid teenindama liine nr 4, 10, 16, 21A, 45 ja nr 36 liini laupäeviti ja pühapäeviti.

Foto: Ilja Matusihis, Sergei Zjuganov