Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kuidas me Kalamaja Lasteaia Sitsi asumi majas sõnakunstikuud tähistasime

Kuidas me Kalamaja Lasteaia Sitsi asumi majas sõnakunstikuud tähistasime

Märts on keele ja kultuuri teema-aasta raames sel aastal saanud väärikalt sõnakunstikuuks, mis tõi Kalamaja Lasteaias rohke tähelepanu sõnale, selle ehitusplokkidele tähtedele ja sisukatele sõnaväljendustele kogu kuu vältel.
Kuu alguses käisid rühmad mitmetel õppekäikudel Sitsi, Kalamaja, Pelguranna ja Volta asumites ning uurisid fotojahi käigus, milliseid erinevaid tänavanimesid meie kodukandis leidub. Kokku sai aukartust äratav hulk tähti ja sõnu. Jaht oli edukas ja tõi meile teavusesse palju uusi tänavanimesid ja korratud ning õpitud said suurel hulgal tähti.
Edasi suundusid meie koolieelikud Põhja-Tallinna luulekonkursile „Eesti keele kaunis kõla“. Sel aastal võtsid osa Linavästrike Rumi, Elsa ja Arabella Eliise. Ära märkimist leidsid Arabella Eliise ja Rumi esitlused ning eripreemia sai õpetaja Ille loodud luuletus ja juhendamine.
Keelelaine jätkus ka Emakeelepäeva tähistades, sest Leevikesed lahendasid piltmõistatusi ja arutleti ka kõige ilusamate eestikeelsete sõnade üle. Kogu lasteaiapere üheskoos mängis õuealal vahvaid laulumänge.
Sõnakunstikuul käis lasteaias külas ka Stigi ema Karin, kes tutvustas sõnakunsti viljelevat näitlejaametit.  Lastele loeti ette lugu „Kuidas loomad sabad said“ ja koos mängiti mänge „Peegel“ ja „Jutusta lugu“. Lapsed olid lugusid kuulates aktiivsed osalised, tehes kaasa ilmestavaid liigutusi ja hääli. Oli liigutav ja mõtlema panev ühine tegutsemine. Täname südamest Stigi ema!
Kalamaja lapsed jõudsid osaleda ka Kanutiaia Kann 2024 teatrifestivalil. Sel aastal lavastati õpetaja Ille omaloodud etendus „Usu või ära usu“, mis sai inspiratsiooni Eno Raua loomingust ja kus lapsed andsid edasi mõnusat Kalamaja elu läbi vahva huumoriprisma. Žürii poolt tuli Kalamaja Lasteaiale tunnustuseks eripreemia just kohaliku kogukonna elu tervikliku ja vaimuka mängimise eest. Täname kõiki Linavästrikke töise panuse eest ja soovime tähelendu edaspidiseks!
Sõnakunstikuu teatrielamused jätkusid, kui külla saabus One Ervini Lasteteater ja kogu lasteaed sai osa „Olafi suurest seiklusest“. Etendus oli kaasahaarav ja lastele väga meeldis!
Meie ülitublid Linavästrikud said aga vägevat indu oma õnnestunud ja videole jäädvustatud etendusest „Usu või ära usu“ ning otsustasid sõnakunstikuu tähistamiseks lavastada lasteaiakaaslastele veel ühe uue loo ehk „Jänesepoeg ei taha magama jääda“. Armsatel näitlejatel olid värvikad kostüümid, tekst peas ja liikumised selged! Tänulik publik sai osa südamlikust ja õpetlikust loost, mis kulges just parajas rütmis ning pälvis pika aplausi. Kogu lasteaiapere tänab tublisid Linavästrikke ja nende õpetajaid – aitäh!!!
Märtsi armsaks lõpuürituseks külastas meid ka Kalamaja Lasteaia raamatukogu juht, et nukkude abil jutustada erinevaid lugusid. Lapsed said nimetada ja valida kõige lemmikuma loo. Sõnakunstikuu on hea aega tänada raamatukogu ja selle pedagooge tiheda ja hea koostöös eest meie lasteaiaga. Täname südamest ja jätkuvat sisukat koostööd ning raamatulugemise võimalusi meile kõigile!
Ole siis armas, hea lugeja ning peale selle kirjatükiga tutvumist võta ette juba järgmine, sõnakunsti teos ja asu aga lugema!

Heaga
Sinu Kalamaja Lasteaed 😊