Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kullatera lasteaed pälvis rahvusvahelise sertifikaadi „Tolerantne lasteaed“

Kullatera lasteaed pälvis rahvusvahelise sertifikaadi „Tolerantne lasteaed“

Tallinna Kullatera Lasteaed osales esimest korda rahvusvahelises projektis „Say Hello to the World“ ning rõõm on teatada, et pälvisime tolerantse lasteaia sertifikaadi „A Tolerant Kindergarten“.

2023/2024 õppeaastal osales Kullatriinude rühm terve õppeaasta jooksul rahvusvahelises projektis „Say Hello to the World“. Projekt „Say Hello to the World“ ühendab lasteaedade ja koolide lapsi videokõnede kaudu, kus nad saavad üksteist näha, lehvitada ja esimesi võõrsõnu õppida. Suurt tähelepanu pööratakse erinevate kultuuride, traditsioonide ja eluviiside tundmaõppimisele. Lapsed saavad üksteisele näidata kuidas nad mängivad, mis laule laulavad, millises keskkonnas elavad, mis toitu söövad, mis keelt räägivad jne. Rahvusvaheline integratsioon võimaldab lastel õppida tundma erinevaid kultuure, keeli ja traditsioone, mis aitab arendada empaatiat, sallivust ja mitmekesisuse mõistmist.

Kullatriinude rühma partneriks oli Sloveenia kooli  OSNOVNA ŠOLA ŠTORE 1.b klass, kus käivad 6-7-aastased lapsed. Terve õppeaasta suhtlesid nad üksteisega läbi arvuti ning posti teel saatsid ka kaarte, pilte ja kirju.

Kokku oli projektis 6 teemat, mida videokõnedes üksteisele esitleti: "See olen mina", "Mina ja minu pere", "Mina ja minu lasteaed", "Mina ja minu linn", "Mina ja minu kodumaa" ja "Hüvastijätt".

Kullatera lasteaed püüdleb multikultuurse teadlikkuse tõstmise, kõigi traditsioonide aktsepteerimise ja laiema elanikkonna mõjutamise poole, mis peaks aitama saavutada tolerantsemat keskkonda. „Tolerantne lasteaed“ tiitel peegeldab aktsepteerimist, et inimesed on erinevad. Me peame näitama lastele, et me ei ole ühesugused, kuid oleme siiski võrdsed.

Oleme uhked ja rõõmsad!

Projektiga saate lähemalt tutvuda siin ja Kullatriinude rühma kohtumiste kokkuvõtted leiab siit.