Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kullaterad peredega Kakerdaja rabamatkal

Kullaterad peredega Kakerdaja rabamatkal

Laupäeva, 02.oktoobri imeliselt kuldsel sügishommikul kogunes Kullatera rahvas Järvamaal Aegviidu-Kõrvemaa puhkealal, et koos läbida Kakerdaja loodusrada.

Kohale tuldi nii isikliku transpordi, kui lasteaia poolt tellitud suure bussiga. Kohtusime kell 10.00 Noku lõkkeplatsil, et lustliku muusika saatel kondid pehmeks võimelda ja siis matkale ... Valida sai kahe erineva raja vahel. Rabanautlejad valisid 4km laudtee läbi Kakerdaja raba. 3 kilomeetrine metsa ja järve tee kulges Kalajärvede rajalõigul, mis tegi tiiru ümber väikese ja suure Kalajärve ning jõudis ringiga tagasi Noku lõkkekohale.

Vaimu värskena hoidmiseks oli igal perel lahendada Kullatera loodusbingo - leida huvitavaid taimi, erinevaid käbisid, seeni, rändavaid pilvi ja muud põnevat ning lisaülesandeks püüda fotodele eredamaid matkahetki. Fotodest valmivad põnevad rühmade kollaažid. Loodusbingo mängijate vahel loositi peale matka välja neli Kullatera logoga auhinda, lastele jagati looma- ja linnuteemalisi kleeppilte ning iga pere sai kingituseks seljakoti. 

Peale matka maitses soe supp, värske pirukas ja kuum kohv-tee, huvilised said lõkke kohal vorstikesi soojendada.  Toitlustamisel pani õla alla Mervir OÜ. Väsinud, kuid rõõmsaid matkaselle saabus lõpppunkti kuni kella 13-ni. 

Rabamatk oli järjekordne üritus Kullatera liikumisprojektist „Loodusmatk koos peredega läbi nelja aastaaja“. Seekord oli matkal 130 osalejat. 

Allikas: Tallinna Kullatera Lasteaed