Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kullerkuppude kevadmatkal Pirita jõe kallastel koos geopeitusega oli osalejaid üle terve Tallinna

Kullerkuppude kevadmatkal Pirita jõe kallastel koos geopeitusega oli osalejaid üle terve Tallinna

Kevadine matkaüritus koos geopeitusega on olnud Tallinna Kullerkupu Lasteaias ettevõtmiseks juba mõned aastad. Eelmistel aastatel oli nii töötajatel kui peredel võimalus tutvuda Paljassaare ja Harku metsaga. Sellel aastal viis matkarada meid tutvuma Pirita jõe äärse loodusega. Seekord sai üritus mastaapsemalt ette võetud, avasime oma raja tervele Tallinna linna lasteaedade peredele ja töötajatele.

Matkarajal olid üles pandud infotahvlid. QR-koodi skaneerides said osalejad vastata viktoriiniküsimustele, mis pakkusid harivat lõbu nii lastele kui ka täiskasvanutele. Lisaks oli võimalus nautida kevadist loodust oma suurepärases õiteilus. Matkarajale peidetud ka aare. Selle otsimine tekitab alati elevust. Lapsed ja täiskasvanud saavad hoolega otsida vihjeid, mis lõpuks aarde juurde viivad. Leiu avastamisel saavad  osalejad täita logiraamatu, mis on meie matkade oluline osa. Sel aastal sai end ära märkida ka läbi QR-koodi avaneva padleti seina. Raja keskpaigas oli võimalus mõnusaks piknikuks ja mõnusaks aja veetmiseks. Piknkupaigast avanes suurepäarne vaade Pirita jõele.
Kokkuvõtvalt võib öelda, et QR-koodide kasutamine hariduslikes mängudes on suurepärane viis teadmiste edastamiseks ja osalejate kaasamiseks. Lisaks saime kiinitust, kui oluline on pakkuda mitmekesiseid tegevusi, mis hoiavad huvi üleval nii lastel kui ka täiskasvanutel.
Järgmiseks aastaks plaanime matkale lisada veelgi rohkem harivaid elemente ning võib-olla ka uusi tehnoloogilisi lahendusi, mis muudaksid kogemuse veelgi interaktiivsemaks. Meie eesmärk on jätkuvalt pakkuda peredele võimalust nautida loodust, õppida uusi asju ja veeta ühiselt kvaliteetaega.
Nüüd siis aga kokkuvõtete juurde: lisaks meie enda lasteaia rohkearvulisele osalejatele, oli väga suur osavõtt ka Pirita lasteaiast.
Nendele läks ka meie poolt välja kuulutatud auhind - mTiny robot! Palju õnne!
Täname ka kõiki teisi asutusi, kes üleskutset enda majas jagasid ja ka ise osa võtsid!
Täname siinkohal ka Tallinna Haridusametit, kes üritust nutiauhinnaga toetas!
Kohtumiseni järgmisel kevadel uutel radadel ja uute seiklustega!

 
direktori kt Karin Pero