Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kullo Huvikeskuse uuest hoonest saab moodne kogukonnakeskus

Kullo Huvikeskuse uuest hoonest saab moodne kogukonnakeskus

12. veebruaril tutvustati Kristiine Linnaosa Valitsuse saalis avalikkusele Huvikeskus Kullo uue hoone projekti. Kullost saab edaspidi moodne kogukonnakeskus, kus ühe katuse all paiknevad huvikool, noortekeskus ja linnaosa esimene raamatukogu.

Eesti vanima ja suurima, 2400 õpilasega huvikooli 1970. aastatel ehitatud hoone on nüüdseks amortiseerunud ning selle ruumilised ja tehnilised võimalused ei vasta tänapäeva nõuetele. Ajale jalgu jäänud maja on kavas lammutada juba tänavu sügisel.

Asemele kerkib moodne kompleks, millest pinnast enam kui poole hõlmavad Kullo Huvikeskuse õppe- ja tööruumid ning ülejäänu jaguneb Kristiine Noortekeskuse ja Kristiine raamatukogu vahel. Ühtlasi saab hoones olema 420-kohaline kontsertsaal. Välialad on planeeritud avalikuks kasutamiseks, mida soodustab nende lõimimine naabruses asuva Löwenruh’ pargiga.

Kullo uue maja projekti tutvustasid arhitektid Koit Ojaliiv (KUU arhitektid) ja Kristel Niisuke (NIKITA ATIKIN arhitektid), sisearhitekt Tarmo Piirmets (PINK OÜ), maastikuarhitekt Kristian Nigul (VÄLI maastikuarhitektid), projektijuht Olavi Ottas (HOCO OÜ), Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe ning Kullo direktor Ronne Sära.
Hoone ehitusega on plaanis alustada käesoleval aastal ja see peaks valmima 2026. aastal.  Planeeritava hoone netopindala on ligikaudu 11 000 ruutmeetrit, selle rajamiseks on kavandatud 22,6 miljonit eurot.