Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kullo õpetajad pälvisid Eesti Kultuurkapitali preemiad

Kullo õpetajad pälvisid Eesti Kultuurkapitali preemiad

9. veebruaril anti Noblessneri valukoja Nobeli saalis pidulikult üle Kultuurkapitali 2023. aasta peapreemiad ja elutööpreemiad ning kujutava ja rakenduskunsti, audiovisuaalse kunsti ja rahvakultuuri sihtkapitali aastapreemiad. Laureaatide seas oli kaks Kullo õpetajat: Ingrid Kõrvits ja Toivo Luhats.

Eesti Kultuurkapitali Rahvakultuuri sihtkapitali aastapreemia pälvis Tallinna Huvikeskuse Kullo tütarlastekoori Ellerhein dirigent Ingrid Kõrvits – rahvusvahelise koorifestivali „Tallinn2023“ eduka juhtimise, noorte laulupeol neidudekooride dirigeerimise ja kõrgetasemeliste konkursitulemuste eest 2023. aastal.

Elutööpreemia omistati Kullo endisele kauaaegsele õpetajale ja Kullo rahvamuusikaansambli Piibar juhile Toivo Luhatsile – Eesti laste esimese folklooriansambli „Piibarid“ asutamise ja juhtimise, pikaaegse rahvamuusika õpetamise, noorte pillimängule ärgitamise ja mitmete põlvkondade pärimuse juurde toomise eest. Preemia anti välja postuumselt.

„Kultuurkapital on eelkõige kvaliteedimärk – see näitab, et sündmust või teist loojat on märganud oma valdkonda kõige lähemalt tundvad kolleegid. Tänased auhinnad on seega kõrgeima kvaliteedi tunnuseks, millega eri valdkondade sihtkapitalid hindavad laureaatide panust nii aastases perspektiivis, kuid kindlasti tegelikult ka pikema aja loomingut silmas pidades," ütles kultuuriminister Heidy Purga.

Pühapäeval, 11.veebruaril kuulutas Eesti Kooriühing Estonia kontserdisaalis välja koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiate saajad, kus tiitli „Aasta kooriplaat 2023“ pälvis muusikakogumik „Taevalaulud“ -  Kullo tütarlastekoor Ellerhein ja Vox Clamantis.