Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kuulutati välja Vanasadama trammitee riigihange

Kuulutati välja Vanasadama trammitee riigihange

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet kuulutas välja rahvusvahelise riigihanke kahe kilomeetri pikkuse trammiliini projekteerimiseks ja rajamiseks, mis looks ühenduse Vanasadama ja kavandatava Rail Balticu Ülemiste reisiterminali vahele.

Tallinna abilinnapea Vladimir Sveti sõnul on eesmärgiks teha liikumine eri ühistranspordiliikidega mugavamaks, nii et Tallinna tähtsamad transpordisõlmed oleks omavahel ühendatud ja ümberistumine oleks võimalikult lihtne.  

“Vanasadam on meie suurim turismivärav ja kuulub meie piirkonna tihedama liiklusega reisisadamate hulka, kus peatuvad nii liinilaevad, kruiisilaevad kui ka jahid,” ütles Svet. “Soovime, et trammiga pääseks Vanasadamast kavandatavasse Ülemiste ühisterminali, millest saab praeguse Eesti reisirongiliikluse, rajatava Rail Balticu kiirraudtee ja ka bussiliinide sõlmpunkt. Juba 2017. aastast alates olemas trammiühendus lennujaamaga.” 

Tartu maantee trammiteele on kavas rajada pöörang vahetult enne Kivisilla tänavat, kust uus trammitee hargneks olemasolevast Maneeži tänava suunalisest trammiteest. Kivisilla tänavast alates on kavas ehitada uus trammitee Gonsiori, Laikmaa, Hobujaama, Ahtri, Laeva, Kuunari,, Kai, Logi, Rumbi ja Kursi tänavale ning Mere ja Põhja puiesteele ning ühendada see olemasoleva Kopli-suunalise trammiteega. 

Koos trammitee rajamisega uueneb ka seda ümbritsev linnaruum ja lisandub haljastus. Muu hulgas on kavas rajada trammitee kõrvale sõiduteest eraldatud rattatee Hobujaama tänava ja Narva maantee ristmikust kuni sadamani.

Hanke pakkumuste esitamise tähtaeg on tänavu 10. juuni. Kava kohaselt võiks ehitus alata tänavu aasta lõpul ja trammitee peaks valmima 2024. aastal. Trammitee rajamisse panustab 26 miljonit eurot Euroopa Liidu taaste- ja vastupidavusrahastu (Recovery and Resilience Facility, RRF).

Trammitee rajamist kaasrahastab Euroopa Liit, kuna see on osa Rail Balticu kiirraudtee ja seda toetava taristu rajamise projektist. Tallinnast Poola ja Leedu piirini ulatuv kavandatav Rail Balticu on omakorda osa Euroopat ühendavast transpordikoridorist, mis kulgeb Põhjamaadest Kesk-Euroopasse ja Vahemere äärde.  

Hanke dokumendid on kättesaadavad riigihangete registris.

Vaata ka Vanasadama trammiteed tutvustavat videolõiku

Sarnased uudised