Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Kuumal ajal aitavad janu kustutada avalikud joogiveekraanid

Kuumad ilmad kestavad ning on teada tõde, et palavusega vajab organism rohkem vedelikku. Tallinna linnaruumis on mitukümmend avalikku veevõtupunkti, kust igaüks saab võtta tasuta puhast joogivett.   

„Ilma veeta ei saa elada meist keegi, kuid väga kuumade ilmadega on joogivee kättesaadavus eriti kriitilise tähtsusega. Sellel suvel on linnaruumis ligi 40 avalikku veekraani, kust saab võtta kontrollitud kvaliteediga puhast joogivett,“ ütles abilinnapea Vladimir Svet ja lisas, et järgmisel suvel on plaanis linnaruumi paigutada veel 15 avalikku joogiveekraani. „Kui värske kraanivesi on linnaruumis inimestele mugavalt kättesaadav, säästab see ka keskkonda, sest väheneb plastjäätmete hulk.“

Tallinna Vee veevõtupunktid teenindavad linlasi juuni algusest septembri lõpuni. Avalikud kraanid on kantud veebikaardile ning kõik joogipunktid on märgistatud QR-koodiga, mida skaneerides näeb ka teisi kaardil asuvaid veevõtupunkte.

Kesklinna avalikud joogikraanid asuvad Tornide väljaku haljasala Snelli tiigi poolses otsas (Nunne 18), Russalka mälestussamba ja mereranna vahel, Lootsi tänava ja Reidi tee ristumise koha lähedal (Lootsi 8/1), Maarjamäe memoriaali lähedal Pirita teel, Tiigiveski pargi koerte jalutusväljaku kõrval, Järvevana tee ääres Filtri tee bussipeatuse lähedal (Järvevana tee 3d) ning Järve metsa lähedal parklas (Järvevana tee 9g). Samuti leiab joogiveekraani Viru tänava ja Pärnu maantee vahel purskkaevu lähedalt (Viru 27a), vanalinnast Harju ja Niguliste tänava nurgalt, Toompealt Taani kuninga aiast, Uuelt turult, Piiskopi aiast, Politseipargist, Järvevana tee kergliiklusteelt (Järvevana tee 7n) ja Kadrioru pargist. Veevõtupunktid on ka Vabaõhumuuseumi teel, Pirita rannahoone läheduses ja Astangu kergliiklusteel.

Lisaks püsivatele avalikele veekraanidele leiab paljudelt Tallinnas toimuvatelt üritustelt veepaagid tasuta joogiveega. Puhast kraanivett pakuvad ka paljud pealinna kohvikud ja restoranid.

Tallinna Vee andmetel joob praegu kraanivett ligi 90 protsenti lõpptarbijaist.