Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Läänemere päeval peetakse Stroomi rannas koristustalguid

​​​​​​​Läänemere päeval, 25. augustil kell 16–19 peetakse Stroomi rannas Kopliranna mereäärsel alal koristustalguid, kuhu on oodatud kõik huvilised. Vajalik on eelregistreerimine.

Enamik Läänemerest ja rannikualadelt leiduvatest jäätmetest on plastik, suitsukonid ja sigaretifiltrid, mis on toksilised ega biolagune. Igal aastal jõuab Eestis loodusesse pea 80 tonni sigaretifiltreid, mille kalad ära söövad ja nii satuvad need toksilised ained ka inimese toidulauale. Suitsukonist vette eritunud mürkained võivad vees püsida kuni 10 aastat, olles vee elustikule surmavalt kahjulikud. 

Probleemile tähelepanu pööramiseks ja teadlikkuse tõstmiseks kutsuvad Tallinna Strateegiakeskus ja Põhja-Tallinna valitsus kõiki loodusest hoolivaid linlasi 25. augustil, Läänemere päeval, Kopliranna mereäärse ala koristustalgutele (F. M. Dostojevski restoranist edasi mereäärsel ribal).

Tähelepanu pööratakse jäätmete liigiti kogumise olulisusele ning kogume eraldi kokku mere ääres leiduvatele jäätmetele (suitsukonid, plastik-, klaasi- ja segaolmejäätmed), mis ringlusesse suunatakse. Linnaosavalitsuse poolt on kõik vajalikud töövahendid ja ka toekas kõhutäis talgusuppi.

Eelregistreerimine talgutele: https://bit.ly/3JmIEsm 

Läänemere päeval on tähelepanu keskmes meri oma mitmekesisuse ja väärtusega. Sel päeval korraldatakse Eestis, Soomes, Rootsis ja Venemaal mitmesuguseid ettevõtmisi, mille eesmärk on innustada inimesi ja organisatsioone pöörama rohkem tähelepanu Läänemere olukorrale ning tegema konkreetseid tegusid selle parandamiseks. Läänemere päeva toimumist Eestis koordineerib Soome Instituut koos Soome suursaatkonnaga. Eestis tähistati Läänemere päeva esmakordselt 2020. aastal.