Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Lähiaastail ehitab Tallinn viis uut kergliikluskoridori, neist kolm Kristiines

Lähiaastail ehitab Tallinn viis uut kergliikluskoridori, neist kolm Kristiines

Lähima kolme aasta jooksul ehitatakse Tallinnas uued jalakäijatele ja ratturitele mõeldud raudteeläbipääsud Tondil, Paldiski maanteel, Endla tänaval ja Tartu maanteel.

Praegu on käimas Tondi eritasandilise ristmiku ehitustööd, mille raames luuakse ka jalakäijate- ja rattateed, mis hakkavad olema Tondi tänavaga samas tasapinnas. Raudtee hakkab kulgema muudest liiklejatest kõrgemal. Ehitustööd on plaanid lõpetada käesoleva aasta lõpuks.

Paldiski maanteele kergliiklustunneli rajamiseks on sõlmitud leping. Tunneli ehitustööd algavad lähikuudel. Tegemist on olulise trajektooriga, mis ühendab tulevikus Tehnika tänavale ehitatava rattatee Paldiski maanteele rajatavate kõnni- ja rattateedega, mida hakatakse välja arendama Hipodroomi ristmiku ümberehituse käigus.

Kristiine keskuse juurde kavandatava ühistranspordi sõlmjaama loomise esimese etapina rajatakse Endla tänava mõlemale poolele kergliiklejate jaoks raudteealused läbipääsud. Projektid tunnelite rajamiseks on valmis, Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet kuulutab peatselt välja hanke ehitaja leidmiseks.

Ühtlasi plaanib linn luua uued kergliiklustunnelid Tartu maanteele, sidumaks paremini omavahel Ülemiste piirkonda kesklinnaga. Projekt kahe tunneli ja Tartu maantee ületamiseks mõeldud silla rajamiseks on valmis, esimeses etapis plaanitakse rajada Ülemiste keskuse poole jääv tunnel.