Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Lasnamäe Linnaosa Valitsus saavutas rekordi tasuta killustiku jagamisel

Lasnamäe Linnaosa Valitsus saavutas rekordi tasuta killustiku jagamisel

Lasnamäe Linnaosa Valitsus on võtnud olulisi samme kohaliku kogukonna ohutuse tagamiseks, jagades sellel hooajal korteriühistutele libedusetõrje tegemiseks rohkem tasuta killustikku kui mullu.

"Meie üheks prioriteediks on turvalised liikumistingimused linnaosas. Sel aastal oleme jaganud juba korteriühistutele kokku 116,5 tonni tasuta graniitkillustikku, mis on rohkem kui eelmistel aastatel. Jagatud killustiku kogused ja saavutatud rekord on parim tõestus meie prioriteetidele," ütles Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko.
Selle hooaja esimene graniitkillustiku jagamine toimus juba 2023. aasta novembris, jätkudes jaanuari lõpus ja veebruaris. Seoses jäävihma hoiatusega korraldati eelmisel nädalal erakorraline killustiku jagamine, mis õnnestus läbi viia väga lühikese etteteatamise ajaga.

Killustiku jagamise vajadust hinnatakse jooksvalt, vastavalt ilmaprognoosile. Korteriühistutele soovitatakse eriti muutliku ilmastiku korral, kui maapinnale on tekkinud tugev jää- või lumekiht, kasutada graniitsõelmeid. Ettevaatlik on vajalik olla nii kõnni- kui ka sõiduteel, eriti kui on prognoositud jäävihma. Kõiki liiklejaid kutsutakse üles olema äärmiselt ettevaatlikud.

Linnaosavalitsus tuletab kinnistu ja ehitise omanikele meelde nende kohustust teostada heakorratöid kinnistuga või ehitisega külgneval kõnniteel, mis asub teega külgneva kinnistu ja sõidutee vahel. Libeduse tõrjeks soovitatakse kasutada puistematerjali, mille tera läbimõõt on 2-6 mm.

Lasnamäe Linnaosa Valitsus julgustab kogukonda jätkama koostööd libedusetõrje meetmete rakendamisel, tagamaks kõigile elanikele turvalised teeolud talvistes ilmastikuoludes.