Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Lasnamäe linnaosavalitsus tuletab meelde: jääle minek on rangelt keelatud

Pae järve ja teiste Lasnamäe veekogude õrnale jääle minek on keelatud ja eluohtlik. Keelust hoolimata mõned inimesed siiski lähevad selleks mitte sobivate veekogude jää peale ning tegelevad väga ohtliku kalapüügiga.

„Paraku teame, et leidub uudistajaid, kes lähevad nii Tondiraba pargi veekogudele kui ka suisa kalureid, kes püüavad kala Pae järvel. Siiski ei maksa oma elu ja tervisega riskida ning tuletame meelde, et Lasnamäe veekogude jääle minek on rangelt keelatud iga ilmaga. Samuti juhin tähelepanu, et politsei võib keelu rikkumise eest ka trahvi teha,“ ütles Lasnamäe linnaosavanema kohusetäitja Anu Aus. 

Miinuskraadide saabudes tekkis jää Lasnamäele eelkõige Tondiraba parki, mille veesilmad on väiksema sügavusega, kuid sellegipoolest ohtlikud. Eriti ohtlik on märksa sügavam Pae järv ning kiiresti voolav Pirita jõgi, mille jääle minek on samuti kategooriliselt keelatud. 

Talve algusest on Pae järve kaldal paigutatud ka suur plakat, mis tuletab linlastele meelde, et veekogude jääle minna ei tohi. Kui märkate veekogudel abivajajaid, helistage viivitamatult hädaabinumbrile 112. Avaliku korra rikkumise juhul aitab ka Tallinna Munitsipaalpolitsei Amet, kellega saab ühendust võtta numbril 14410.