Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Lasnamäele tekkis selle hooaja esimene „roheline sild“

Alates tänasest, 15. maist Lasnamäel asuvat Pallasti silda kaunistab lillepeenar. Peagi muutuvad „roheliseks“ mitmed teised Laagna tee sillad.

„Täna sai haljastuse Pallasti sild, mida nüüd kaunistavad suvised lilled. Lillede valikul lähtusime sellest, et nad peaksid vajadusel külmadele ilmadele vastu ning samas oleksid suviselt õhulised ja värvilised. Tahame muuta tüüpprojekti järgi ehitatud Laagna tee sillad eriilmeliseks ning Pallasti silda kaunistav lillepeenar on ilmekas näide sellest, kuidas saab suhteliselt lihtsate vahendite ja kogukonna aktiivse panusega muuta igav linnaruum mõnusamaks,“ ütles Lasnamäe linnaosa vanem Vladimir Svet.

Tallinna päeva tähistamise raames toimunud lillede istutamisest linnaaednike kõrval võtsid osa ka vabatahtlikena panustanud Lasnamäe elanikud. Pallasti sillale paigutatud lillepeenrale said maha stepirohi, Million Bells, hall salveid ja peiulilled.

„Lillepeenar eraldab jalakäijate rada sõidurajast. Pallasti sild on oluliseks ühendavaks lüliks paljude tallinlaste teekonnal Kadrioru pargist Pae parki ning mul on hea meel, et ka seda vaheetappi kahe suure pargi vahel saab läbida tunduvalt mõnusamas ja rohelisemas keskkonnas,” lisas Svet.

Täna haljastati Pallasti silda, kuid nagu mullugi, kaunistab taoline lillepeenar peagi ka Lindakivi silda. Samuti hetkel otsitakse võimalusi lisamaks lilleilu ka Pae ja Saarepiiga sildadele. 

Pallasti sild kulgeb Laagna tee kohal KUMU muuseumi kõrval ning ühendab Pallasti ja Valge tänavad.