Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Laste ja noorte animatsioonikonkurss 2022 “Ükskord juhtus selline lugu”

Animakool ootab kõiki animatsioonihuvilisi vanuses 5–19. eluaastat osalema animatsioonikonkursil “Ükskord juhtus selline lugu”. Filmide esitamise viimane tähtaeg on 19. juuni 2022.

Jutusta oma lugu animatsioonina. Esmalt vali välja üks sinuga päriselt juhtunud lugu. Sinu lugu võib olla põnev ja lõbus, kuid ka tõsine või kurb. Tee oma loo põhjal animatsioon ja proovi vaatajatele edasi anda, mis sinuga juhtus. Animatsioonile lisa oma häälega salvestatud loo jutustus, heliefektid või muusika. Animatsiooni maksimaalne pikkus on 3 minutit ning vähemalt 50% filmist peab olema teostatud mõnes animatsiooni tehnikas.

Animatsiooni tehnika valikul piire pole, võib olla igati loov ja teha tehnika osas ise valik. Konkursile oodatakse animatsioone, mis on valminud pärast 1. jaanuari 2020. Kindlasti tuleks filmile lisada ka tiitrid (algusesse ja lõppu), kus on kirjas ka autori nimi või autorite nimed.

Konkurss toimub kolmes vanuseastmes:

  • 5–8-aastased;
  • 9–13-aastased;
  • 14–19-aastased.

Lae oma animatsioon YouTube või Vimeo’sse ja esita oma töö konkursile täites avaldus siin lehel.

Parimad animatsioonid valivad välja Eesti animatsioonitegijad Mait Laas, Urmas Jõemees ja Olga Stalev.

Parimad animatsioonid igas vanusegrupis valivad välja Eesti animatsioonitegijad Mait Laas, Urmas Jõemees ja Olga Stalev. Eraldi hinnatakse grupitööna ja ühe autoriga valminud animatsioone. Kõiki parimaid ootab üllatus.

Lasteekraani kodulehel saab anda oma hääle 5–8-aastaste vanusegrupis valminud toredaimatele animatsioonidele. Publiku lemmikut ootab Lasteekraani eriauhind.

Võitjate animatsioone näitame 19. augustil animatsioonifestivalil Animist Tallinn, mis sel aastal leiab aset 17.–20. augustini. Peaauhind antakse välja Animist Tallinn lõputseremoonial 20. augustil kinos Sõprus.

Konkurssi korraldab Animakool koostöös rahvusvahelise animatsioonifestivaliga Animist Tallinn. Konkursi toimumisele annavad oma panuse Eesti Kunstiakadeemia animatsiooni osakond ja Lasteekraan.

Info ja lisaküsimused: konkurss@animakool.ee