Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Laste visiiditasu vabastus jääb Tallinnas kehtima

Laste visiiditasu vabastus jääb Tallinnas kehtima

1. juulist katavad Tallinna omandis olevad haiglad omavahenditest laste visiiditasu eriarsti vastuvõttudel.

Abilinnapea Karl Sander Kase sõnul ei hakka Tallinna väiksed patsiendid ka edaspidi eriarsti vastuvõtule minnes visiiditasu maksma. „Põhimõte, et Tallinna lapsed ei pea linna haiglates visiiditasu maksma, on kehtinud aastast 2020 ning see jätkub nii ka edaspidi,“ märkis abilinnapea ja lisas, et 1. juulist jõustuva muudatusega muutub visiiditasu rahastamisallikas.

1. juulist muutub laste visiiditasu rahastamisallikas Tallinna omandis olevates haiglates. Seni kompenseeris Tallinna linn seda haiglatele linna eelarvest, kuid edaspidi katavad seda haiglad ise. Kase sõnul on haiglate nõukogud juhatustega kokku leppinud, et edaspidi linna haiglad ei rakenda õigust küsida visiiditasu laste eriarsti visiitide eest. Ravikindlustuse seaduse järgi on visiiditasu küsimine tervishoiuasutuse õigus, kuid mitte kohustus. Visiiditasust on vabastatud alla kaheaastased lapsed.

Tallinna Lastehaigla juhatuse esimehe Konstantin Rebrovi sõnul arvestab haigla muudatuse mõjuga oma eelarvele. „Kui vaadata meie haigla eelarve tervikpilti ning haigla toimetulekut, siis haiglal on võimalik visiiditasu mitte võtta. Samas tähendab see, et me peame üle vaatame investeeringute plaani,“ märkis Rebrov ning lisas, et sel aastal on mõju eelarvele ca 150 000 eurot.

Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees Arkadi Popovi sõnul on haigla nõukoguga arutatud ja kokku lepitud, et haigla ei hakka küsima visiiditasu laste eriarsti vastuvõttudelt ning lisaks tagatakse metadoon asendusravi kõigile abivajajatele. „Vajalikud vahendid leiab haigla omavahenditest nii, et see ei mõjutaks ravi kättesaadavust teistel erialadel,“ kinnitas dr Popov ning lisas, „see on meie panus linna valdkonna arengusse läbi sotsiaalse vastutuse võtmise.“ Haigla juhatuse esimehe sõnul mõjutab muudatus haigla eelarvet sel aastal ca 125 000 euroga.

Teisel poolaastal rahastab Lääne-Tallinna Keskhaigla osaliselt omavahenditest opiaatsõltuvate isikute asendusravi. „Opioidisõltlaste metadoon asendusravi kättesaadavus Tallinnas kindlasti ei vähene,“ kinnitas Kase, kes tõi välja, et tegemist on riiklikult Tervisearengu Instituudi (TAI) kaudu rahastatud teenusega. „Tõsi, teenus on olnud aastaid riigi poolt alarahastatud ning linn on seetõttu teenusele juurde maksnud. Edaspidi tagatakse teenus vajaduspõhises mahus haigla eelarvest,“ ütles Kase. Abilinnapea lisas, et tulevikus on eesmärk astuda riigiga läbirääkimistesse, et riiklikult rahastatud teenus oleks TAI poolt rahastatud vajaduspõhises mahus.

Tallinna linnavalitsus saatis volikogule kinnitamiseks lisaeelarve, milles sotsiaalhoolekande ja tervise valdkonna osa suureneb 2,34 miljoni euro võrra.