Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Lasteaedade koostööprojekt "Tore koos mänguhoos"

Lasteaedade koostööprojekt "Tore koos mänguhoos"

Tallinna Loitsu lasteaia eestvedamisel viidi läbi koostööprojekt „Tore koos mänguhoos“, mis kestis septembrist maini 2024. Koostööpartneriteks olid Tallinna Linnamäe lasteaed, Tallinna Läänemere lasteaed ja Tallinna Mahtra lasteaed.

Projekti eesmärgiks oli mängu ja liikumistegevuse abil lastes huviäratamine eesti- kultuuri ja keeleõppe vastu, kujundades positiivset suhtumist liikumisele, arendades laste suhtlemisoskust ning mitmekesistades keele õppetööd lasteaias.

Projekti tulemusena on lasteasutustes loodud tingimused eesti keele õppe toetamiseks läbi liikumis- ja sporditegevuse ning rahvamängu. Õpetajad on koolitatud, nendel on vajalikud teadmised ja oskused, et kasutada rahva- ja liikumismänge eesti keele õpetamiseks.

Projekti käigus viidi läbi mitmeid põnevaid tegevusi ja ühisüritusi. Projekt algas rahvamängude sügisega, kus igas lasteaia kõikides rühmades toimus aktiivne rahvamängudega tutvumine. Tutvuti eesti traditsioonidega, toimusid tantsu- laulumängud, ringmängud, töötoad. Õpetajad osalesid rahvamängude koolitustel. Talvel toimus loov- ja lauamängude talv. Koostöös lastevanematega korraldati lastevanemate lapsepõlve hoovimänge tutvustavad üritused, mänguõhtud „Emme, issi tulge mängima!“ ja tutvuti ka teiste rahvaste mängudega "Imetoredad mängud, mis tulid kaugelt“. Kevad oli pühendatud laua- ja nutimängudele. Nutikuule omaselt mängiti põnevaid tehnoloogiaga rikastatud nuti mänge, mis tutvustasid Eesti sümboolikat ja mängiti rohkelt lauamänge, mis mõeldud keeleõppeks ja kõnearenduseks. Projekt lõppes mängude maratoniga, mida projektis osalenud lasteaiad korraldasid iseseisvalt oma lasteaias. Projektis osalenud lapsed said aga kogeda keele ja kultuuri õppimist läbi rohke mängu ja rõõmu.


Allikas: Tallinna Loitsu lasteaed