Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Lasteaia Maasikas tegemised jaanuarikuus

Lasteaia Maasikas tegemised jaanuarikuus

Tervisliku toitumise kuu raames tegid Päevalille ja Lepatriinude rühma lapsed köögiviljadest öökulli kujulise sekseri. Lapsed õppisid köögivilju puhastama ja neid lõikama, mis arendab ka peenmotoorikat. Sekseri kokkupanemisel korrati erinevate köögiviljade nimetusi, värvust ja numbreid. Päikese ja Vikerkaare rühma teemaks oli muna, selles leiduvad kasulikud toitained ja koos tehti ja kaunistati täidetud mune. Enda valmistatud ja põnevalt serveeritud toit maitses väga hästi.

Päevalille ja Lepatriinude rühma lapsed reageerisid lasteaia Ojake üleskutsele ja meisterdasid  E.Raua Sipsikule lumememmedest sõbrad. Vikerkaare ja Päikese rühma lapsed, kes on suured raamatusõbrad, hakkasid koos enda meisterdatud Sipsikuga lugema E.Raua raamatut „Sipsik“ ja said teada, et tema suurimad sõbrad on lumememmed, keda mindi otsima mere äärde, kus imetleti ka talvist Stroomi rannaala ja merd. Lapsed said lugemiselamuse, matkata värskes õhus, teha lumememme, vaadelda ja avastada loodust – elamusi kui palju!

 

Talvise aialinnuvaatluse 2022 raames (28.-30.01) vaatlesid  Päevalille ja Lepatriinude rühma lapsed lasteaia mänguväljakul linde. Kokku loetleti 18 lindu, kelleks olid varesed, kajakad ja varblased. Projekti kaasati ka lapsevanemad, kes saatsid oma vaatlustulemustest toredaid fotosid. Eriti haruldasel fotol oli saadud pildile värbkakk, kes maiustas varblasega. Vaatlustulemuste kokkuvõte saadeti Eesti Ornitoloogiaühingule.

 

Traditsiooniliselt osalesid kõik rühmad Häirekeskuse konkursil „Lumest lumele 112“. Vikerkaare ja Päikese rühma lapsed tegid plastist palli ümbristest lumele numbri 112, Päevalille ja Lepatriinude rühma lapsed lumest tuletõrjeauto. Lastega räägitakse, mida teha ja kuidas käituda hädaolukorras ja kuidas õigesti abi kutsuda. Õpetajatele on suureks abiks teema käsitlusel Häirekeskuse kodulehel olev lastenurk, kus on palju huvitavaid materjale.

 

Vikerkaare ja Päikese  rühma lapsed osalesid lasteaed Kajakas erivajadusega laste muusikaprojektis „Muusikasahtel“, kus väikesed muusikud mängisid löökpillidel muusikapala „Jingel bells“, millest tehti video.

11.01 tähistati rühmades rahvusvahelist aitäh päeva, mille raames räägiti viisakusest, sõbralikkusest ja tänulikkusest. Programmi „Kiusamisest vabaks“ raames tähistati rühmades 21.01 kallistamise päeva, millest olid inspireeritud ka muusikatunni tantsud.

 

Rahvusvahelise digikoristusnädala (24.-30.01) raames räägiti lastega, et ka suures koguses fotod, mängud, videod jne koormavad arvuteid ja telefone, tekitavad digiprügi ja reostavad loodust. 28.01 korrastasid lasteaia töötajad TELIA üle-eestilisel koristuspäeval oma arvuteid ja telefone ja kustutasid neist ebavajaliku.