Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Lastekaitsepäeval toimub põnevaid üritusi kogu perele

Lastekaitsepäeval toimub põnevaid üritusi kogu perele

Tänasel lastekaitsepäeval toimub Tallinnas mitmeid huvitavaid ja põnevaid üritusi – Tondiraba pargis avatakse rulluisupark, loomaaed pakub seiklusrohket päevaprogrammi ning Kristiines ja Põhja-Tallinnas toimub perepäev.

„Lastekaitsepäev on päev, mil iga täiskasvanu võiks võtta hetke ja mõelda sellele, millises maailmas kasvavad meie lapsed – nii need, kel on päris oma kodu kui ka need lapsed, kel seda paraku ei ole. Püüame mitte ainult täna, vaid iga päev märgata, kas meie lapsed on päriselt õnnelikud, hoitud ja armastatud või on veel midagi, mida saane meie – täiskasvanud, nende õnneliku lapsepõlve ja turvalisema tuleviku heaks teha,“ ütles abilinnapea Betina Beškina. „Soovin kõigile ilusat lastekaitsepäeva ja et me leiaksime kõik rohkem aega nendeks ühisteks hetkedeks, et koos lastega ja oma perega meeldejäävalt aega veeta.“

Tallinna loomaaed ootab 1. juunil kõiki väikeseid ja suuri loomaaia sõpru seiklusrohkele lastekaitsepäevale ning kõigile kuni 19-aastastele külastajatele on sissepääs tasuta. Elevandimaja ees on avatud Keskraamatukogu ala, kuhu on kõik lapsed koos peredega oodatud lugemisprogrammi „Suvi raamatuga“ avaüritusele. Avatud on raamatute, mängude ja meisterdamisvõimalustega lugemispesa, lastele pakuvad päeva jooksul tegevusi Improteatri näitlejad, osaleda saab rollimängus ja aardejahis ning oma raamatuid tutvustavad lastekirjanikud Kairi Look ja Ketlin Priilinn. Loomaaia lastekaitsepäeva programm on siin.

Kella 10-14 saab lastekaitsepäeva pidada ka Lennusadamas (Vesilennuki 6). Tutvustatakse päästevahendeid ning näha saab veepäästekoeri. Välialal toimub Hullu teadlase teadusetendus. Jahisadamast viib huvilisi lõbusõitudele ja tutvustab laevajuhtimise kunsti meretakso kell 11, kell 12 ja kell 13. Sündmused on tasuta, kuid sõit 5 euro eest.

Mustamäel algab lastekaitsepäeva tähistamine kell 12.00 Männi pargis tegevustega lastele ning jätkub kell 14.00 Vilde tee 69 hoovis tegevustega noortele. Kavas on mullishow, näomaalingud, minijalgpall ja õhupallikujud, suurematele täpsusviskemängud, ping-pongi võistlus, twister ja lauamängud. Kõigile lastele pakutakse tasuta hot-dogi.

Lasnamäel algab kell 18.00 Tondiraba pargi võitluskunstide väljakul Tsirkusestuudio Folie kaasaegse tsirkuse tänavaetendus „À la Folie“ ja kell 19 avatakse Tondiraba pargis esimene spetsiaalne rulluisupark. Rulluisupark on avamispäeval avatud kella 21-ni ja lastekaitsepäeval on varustuse rent lastele tasuta. Rulluisupark on avatud esialgu reedest pühapäevani: reedeti kell 15-21, laupäeval ja pühapäeval kell 12-21.

Kristiines ja Põhja-Tallinnas toimub perepäev. Kristiine Linnaosa Valitsuse, lionsklubi LC Tallinn Kristiine ja jalgpalliklubi FC Flora koostöös toimub kella 16- 19.00 Räägu pargis (Nõmme tee 52) heategevuslik perepäev, kus saab vaadata lasteetendust „Nõiatüdruk Mirell läheb kooli“, hüpata batuudil, osaleda loosides ja võistlustel. Mustkunstnik ja animaatorid teevad päeva peredele huumori ja mustkunsti võrra rikkamaks.

Põhja-Tallinnas algab perepäev kogukonnamaja hoovis (Kari 13), kus laval astuvad üles Kopli huvikooli kollektiivid ja kohal on ka mustkunstnik. Samal ajal toimuvad hoovis ka erinevad töötoad ja meelelahutused lastele.Munitsipaalpolitsei maskott koos tehnikaga, teadusbuss, Teater 316 ja raamatukoguratas pakuvad erinevaid tegutsemis – ja kaasaelamisvõimalusi. Kohal on ka meie noortekeskus. Kell 17 algab Kari 13 hoovis rulavõistlus, kuhu tulevad parimad rulatajad üle Eesti ja kuhu on oodatud kõik noored ekstreemspordi huvilised oma võimeid proovile panema. Võistluse lõpus loositakse välja ka auhinnad. 

Pirita vaba aja keskus korraldab 1. juunil ühise tasuta filmivaatamise. Lasteaedade mudilased ja Pirita majandusgümnaasiumi algklasside õpilased alustavad päeva hommikul kell 10, vaadates üheskoos animatsiooni “Muumitroll ja sabatäht”. Kell 14 saab vaadata värsket Eesti põnevikku “Tagurpidi torn” ja kell 16 on vaba aja keskuses noorukitele film “Banksy. Lindprii kunsti tõus”. Pirita lasteaia lapsed võivad aga lastekaitsepäeval treenida ja mängida proffide juhendamisel jalgpalli, treeningud toimuvad FCI Levadia eestvedamisel. Lõbusad mängud on lastekaitsepäeval kavas nii Kose kui ka Mähe vaba aja keskuses.

Kesklinna valitsus pakub lastekaitsepäeval, 1. juunil lastele ja noortele võimalust Tallinna kesklinna parkides tasuta suurtel batuutidel lustida. Lisaks on oodata ka vahvaid üllatusi. Batuute saab sel päeval kõigis neljas pargis kasutada kella 14-20. Lõbustus on kõigile lastele tasuta ja teenindatakse elavas järjekorras.