Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Lastekaitsepäeval tunnustati purjeregati Tall Ships Races joonistusvõistluse parimaid

Lastekaitsepäeval tunnustati purjeregati Tall Ships Races joonistusvõistluse parimaid

1. juunil anti Lennusadamas üle auhinnad Tall Ships Races Tallinn 2024 raames toimunud joonistusvõistlusel „Tuult purjedesse!“ osalenud noortele kunstnikele. Võistluse parimaks tunnistatud tööde näitus on alates tänasest väljas Balti jaama kunstitänaval ja 3. juunist ka Vabaduse väljakul.

Tallinna abilinnapea Kaarel Oja sõnul näitasid joonistusvõistlusele saabunud tööd osalejate loomingulisust ja merehuvi. „On väga tore näha, et Tallinn ja meri on noortele nii inspireerivad teemad ning samal ajal seda, kui andekad ja pühendunud meie noored on,“ lisas Oja.

Joonistusvõistlusele saadeti kõikjalt Eestist ligi 1200 tööd, millest valiti välja 80 parimat. Töid hinnati kolmes vanusegrupis: 5–7-aastased, 8–10-aastased ja 11–12-aastased.

Noorimas vanusegrupis saavutas esikoha Angela Tammi Tallinna Vormsi lasteaiast tööga „Vana Tallinn“, juhendaja Olga Pankina. II koha vääriliseks tunnistati Anita Laanetu joonistus „Tuult purjedesse!“ Tallinna Huvikeskusest „Kullo“, juhendaja Jaana Toome. III koha sai Evelina Jelissejeva Tallinna Kivimurru lasteaiast tööga „Purjekas“, juhendajaks ema Jana Jelissejeva.

8–10-aastaste vanusegrupis oli kõige rohkem osalejaid ning seega anti välja viis auhinda. I koha sai Olivia Vassiljev Tallinna Humanitaargümnaasiumist tööga „Tallinna laht“. II koha saavutas Maria Veronika Einpauli teos „Tuult purjedesse“. Maria Veronika juhendaja Jüri Gümnaasiumis on Kristin Uuemäe. Žürii otsustas välja anda kaks III/IV kohta – Jaroslava Callas Tallinna 53. Keskkoolist, juhendaja Jaroslava Kotjužinskaja, ja Anna Sokolova Tondiraba huvikoolist, juhendaja Maria Reppo. Mõlemad tööd kannavad pealkirja „Tuult purjedesse!“. Eriauhind originaalseima idee eest anti Mirjam Kaberi tööle „Õhulaev tundmatuses“. Tema juhendaja Dronootika Erahuvikoolis on Malve Kuustemäe.

Vanimas vanusegrupis tuli esimeseks Roberta Hamonjan Avatud Koolist teosega „Noblessner“, juhendaja Valeri Laur. II koha sai Carry Uuemõisa Lääne-Harju Muusika- ja Kunstide koolist tööga „Lehvivad purjed“, juhendaja Karin Treufeldt. III koha vääriliseks tunnistati Liisa Kadak tööga „Tuult purjedesse!“, juhendaja Kurtna Kooli õpetaja Kairi Koolme.

Lisaks anti välja kolm parima juhendaja diplomit – Karin Treufeldti, Olga Pankina ja Irina Tšistjakova juhendamisel jõudsid parimate hulka lausa viie õpilase tööd. Parima kooli diplomi sai Tondiraba huvikool, mille õpetajate Jevgenia Dudini ja Maria Reppo käe alt jõudis parimate tööde hulka seitse joonistust.

Auhinnad panid välja Eesti Meremuuseum, PROTO avastustehas, Energia avastuskeskus, Ronimisministeerium, Wpark Põltsamaa ja Põltsamaa seikluspark, Estover, Balbiino, Pähklinäpp ja Tall Ships Races Tallinn 2024.

Joonistusvõistluse parimate tööde näitus on Vabaduse väljakul avatud 3.–21. juunini ning Balti jaama kunstitänaval 1. juunist kuni 14. juulini.

Suur ja erakordne merepidu, Tall Ships Races Tallinn 2024 toimub 11.–14. juulini Lennusadamas, Noblessneri sadamas ja Vanasadama kruiisialal ning pakub palju emotsioone ja ettevõtmisi nii merel kui ka maal.

Lastekaitsepäeva tähistamine Lennusadamas:


Joonistuskonkursi auhindade üleandmine:


Näitus Balti jaama kunstitänaval: