Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Lastekohvik Haraka lasteaias

Lastekohvik Haraka lasteaias

Jaanuar kui tervisliku toidu kuu lõppes Haraka lasteaias laste tervisekohvikuga.

Iga rühm panustas kohviku menüüsse valmistades ühe tervisliku vahepala. Valikus olid köögiviljatops, puuviljavarras, leivasnäkk ja smuuti. Lapsel-ostjal oli omavolditud rahakotis viis (mängu)eurot, ta sai selle eest valida kaks toodet. Laps-müüja arvestas, kui palju raha tagasi anda. Kohviku eesmärgiks oli suunata lapsi tegema tervislikke toiduvalikuid, proovima uusi maitseid, harjutama kohvikukultuuri ja arveldama rahaga.

Terve jaanuarikuu jooksul käsitleti lastega toiduga seotud teemasid: tutvuti toidupüramiidi ja taldrikureegliga, loeti infot pakendilt ja kujundati oma pakend, koostati tootereklaam, õpiti katma lauda, valmistati kama ja  valmistati köögiviljalisandiga küpsetisi. Lapsed said uurida oma igapäevaste roogade koostisosi, hinnata puu- ja köögiviljade osakaalu toidulaual ning kasutada meeleelundeid toiduaine määramisel. Koolieelikud valmistasid koos vanematega ette ühe koduse retsepti, lapsed kirjeldasid selle koostisosi ja rääkisid  oma panusest toidu valmistamisel. Lasteaiakohvikule lisaks korraldasid koolieelikute rühma õpetajad külastuse kohvikusse Rein, mis oli üheks tunniks lasteaiarühmale reserveeritud. Lastel oli võimalus menüüst valida kahe toote vahel, mis jäi nelja euro piiresse. 

Toiduteema käsitlemisel toetas õpetajaid Tervise Arengu Instituudi õppematerjal „Laste toiduteadlikkuse ja söömisharjumuste kujundamine“.

 

Allikas: Haraka Lasteaed