Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Lauliku lasteaeda külastas Hambabuss

Lauliku lasteaeda külastas Hambabuss

Augustikuu viimase nädala algus tõi Lauliku lasteaia lastele palju elevust, sest külla tuli Hambabuss.
Tegelikult saabus buss lasteaia õuele juba mõned päevad varem, võimaldades lastel seda rahulikult uudistada ja lapsevanematel oma lapsest bussi taustal pilti teha. Bussi sisse pääsesid lapsed esmaspäeval ja teisipäeval. Tasub mainida, et kabinetti mindi koos oma rühmakaaslastega ja õpetajad jäid seekord saatja rolli.
Hambabussis vaatasid lapsed õpetlikke multikaid ja õppisid mängulisel moel seda, kuidas on õige oma hammaste eest hoolitseda. Loomulikult vaadati külastuse käigus üle ka kõikide laste suutervis ning vajadusel puhastati, poleeriti ja tugevdati  hambaemaili spetsiaalse kaitsepastaga. Kõik protseduurid viidi läbi mänguliselt ja valutult. Hambabussist väljusid ainult rõõmsad lapsed, kes jagasid kaaslastega oma toredat kogemust ning näitasid uhkelt kingiks saadud kleepsu. Lapsevanemad said oma lapse suutervise kohta  tagasiside ja nõuanded läbi Patsiendiportaali. 
Hambabussi teise päeva hommikul käis laste kogemust uudistamas ka ERR-i võttegrupp koos saatejuht Mirjam Mõttusega, seega saab seda peagi näha ka teleekraanilt.
Tervist Edendava Lasteaiana peame Lauliku lasteaias oluliseks, et lapsed oskaksid hoida oma tervist ning teha terviseteadlikke valikuid. Hambabussi külla kutsumine on üks viis, kuidas saab lasteaias põneval moel tõsta laste teadlikkust suutervisest ja samas hajutada hirmu hambaarsti juurde mineku ees.
Aitäh Hambabussi toredale meeskonnale, loodame teiega kohtuda ka tulevikus! 
Kel soov Hambabussi kohta rohkem uudistada, saab seda kodulehel  www.hambabuss.ee