Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Liigume koos Pirital

Liigume koos Pirital

Pirita lasteaiad – Padriku lasteaed, Pirita lasteaed, Pirita Kose lasteaed, Merivälja lasteaed ja Naba lasteaed – kutsusid oma rühmasid ja peresid 10.11-10.12.2021 Pirita loodusesse liikuma. Iga lasteaed valis välja ühe koha Pirital ning valmistas ette vahva tegevuse seal.

Pirita lasteaed valis oma lemmiku Päkapiku puu, mida nende rühmad tihti külastavad ja ikka päkapikke loodavad kohata. Puu juures on silt, mis palus teha looduslikest materjalidest pildi, teha foto ning laadida see Padlet keskkonda. Veel oli puu küljes QR-koodide alla peidetud video Pirita lasteaiast, nende metsategevustest ning tore jutt Päkapiku puust. Ja kui hästi vaikselt seal toimetada, siis võis tõesti päkapikke kohata.

Pirita Kose lasteaia punkt asus keset Pirita Terviserada ning seega väga sportlik. Rühmade jaoks oli QR-koodi alla peidetud õpetus liikumismänguks „Võlurid“ ja peredele palve võimlemisharjutusi välja mõelda. Nendest tegevustest tuli foto teha ja Padlet keskkonda laadida. Punktis oli veel QR-koodi alla peidetud Pirita Kose lasteaeda tutvustav video.

Eralasteaed Naba osales pop up punktiga, mis oli avatud kahel nädalavahetusel (13-14.11.2021 ja 20-21.11.2021). Selleks oli madalseiklusrada, mis asub nende lasteaia hoovis. Peredele oli värav avatud kell 10-17.00 ning said ronida, sellest foto teha ja Padelti keskkonda laadida. Ronimine rajal nõudis osavust ning natuke julgust ja jõudu ka!

Padriku lasteaed avas oma maja lähedal 5-punktilise orienteerumisraja. Seal sai ennast proovile panna nii mõistatuste lahendamises kui ka aktiivses liikumises. Lõpus oli pink, kus sai puhata ja foto teha ning Padleti keskkonda laadida.

Merivälja lasteaia meeltega seotud punkt asus Lükati jalakäijate silla juures. QR-koodide all tulid välja 5 meeltega seotud ülesannet (nt. tunda lõhnu, kompida esemeid jne). Tuli avada oma meeled, teha tegevusest üks foto ning laadida Padlet keskkonda. Tasuks oli meeli avardav kogemus. Mõnele meeldis punkt nii väga, et võttis QR-koodid koju kaasa.

Kokku registreeriti Padlet keskkonnas 107 külastust. Pilte oli võimlemisharjutustest, võluritest, kunstitöödest looduslikest materjalidest, esemete nuusutamisest, häälte kuulamisest, puhkehetkedest pingil ning muidugi ronimisest. Üleskutsest võttis osa 14 rühma ning 63 last oma peredega. Kõige aktiivsemaks rühmaks osutus Pirita lasteaia Rukkilille rühm, kes külastas koos kolme punkti. Kõige aktiivsem pere oli Pirita Kose lasteaia Kellukeste rühmast Kauri pere, kes käis kõigis viies punktis!

Täname väga kõiki Pirita lasteaedade rühmasid koos õpetajatega ning peresid, kes üleskutsest osa võtsid ja punkte külastasid! Koostöös Pirita Linnaosavalitsusega andsime aktiivsematele rühmadele kingituseks kaelussallid ja šokolaadid ning peredele vahvaid lauamänge.

Kohtumiseni uutel vahvatel tegemistel!

Pirita lasteaiad