Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Liiklusele avatakse rekonstrueeritud Rannamõisa tee

Esmaspäeval, 28. novembril avatakse Haaberstis täies mahus liiklusele Rannamõisa tee – rekonstrueerimistööde teise etapi käigus valmis nelja sõidurajaga 1,5 km pikkune eraldusribaga teelõik, mis ühendab Tallinna linna naaberomavalitsusega.

Ehitustööde mahtu kuuluv Pikaliiva tänava lõik avatakse liiklusele 1. detsembril.

„Soovime, et inimestel oleks mugav ja turvaline liikuda jalgsi või rattaga ja seda ka äärelinnas. Rannamõisa tee ehitustööde teise etapi käigus sai linna suunduval suunal olemasolev kergliiklustee uue asfaltkatte ning linnast väljuval suunal rajati kogu rekonstrueeritava lõigu ulatuses kergliiklustee uus lõik pikkusega ligikaudu 1,3 kilomeetrit,“ selgitas abilinnapea Vladimir Svet. „Projekti esimeses etapis eelmise aasta alguses rajati Tallinna linna ja Harku valla piiril kulgeva Tiskre oja kohale uued sillad ning valmis sai ka 220 meetri pikkune eraldatud sõidusuundadega teelõik“.

Haabersti linnaosavanem Oleg Siljanov sõnas, et tööde käigus rekonstrueeriti olemasolevad ühissõidukipeatused ning rajati lisaks kaks uut, ristmikud varustati kaasaegsete foorisüsteemidega. „Lisaks teedeehituslikele töödele rekonstrueeritud teelõigul rajati LED-tehnoloogial põhinev tänavavalgustus ning ülekäiguradade erivalgustus. Samuti lahendati ka piirkonna sademevee kanaliseerimine, uuendati olmekanalisatsiooni ja veetorustikke ning rajati uusi tehnovõrke,“ rääkis linnaosavanem ja lisas, et Rannamõisa tee ehitustööde mahtu kuulus ka Pikaliiva tänava väljaehitamine Rannamõisa teest kuni Noorkuu ja Vanakuu tänava ristmikuni ning see tänavalõik avatakse liiklusele 1. detsembril.

Haljastustööde käigus istutati rekonstrueeritava teelõigu ümbrusesse 175 sangleppa, 144 serbia kuuske, 378 kanada leedrit, 25 läänepärna, 10 lamarcki toompihlakat ja 3 hõberemmelgat. Seega 177 langetatud puu asemele istutati kokku 735 uut puud, samuti teostati 9 olemasoleva puu ümberistutus. Lisaks rajati istutusalad 5700 enela ja punapaju istikule.

Ehitustööde lepinguline tähtaeg on jaanuar 2023. Viimaste viimistlustööde käigus paigaldatakse tänavale põrkepiirded ja pingid ning Tallinna piiritähisele asetatakse infotablood. Ehitustehnoloogilistel põhjustel teostatakse väiksemaid teekatte markeerimis- ja haljastustöid veel ka 2023. aasta kevadel sobivate ilmastikuolude saabudes.

Rannamõisa tee rekonstrueerimistööde tellija on Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet, töid teostas Tallinna Teede AS. Tööde lepinguline maksumus on üle 7,35 miljoni euro, millest 534 000 euro ulatuses on kaasfinantseerijaks Tallinna Vesi AS. Projektdokumentatsiooni koostas K-Projekt AS.

Sarnased uudised