Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Liiklusele on avatud kaks Pronksi tänava ristmikku

Liiklusele on avatud kaks Pronksi tänava ristmikku

Tallinna Kesklinnas jätkuvad Pronksi tänava rekonstrueerimistööd, kuid alates tänasest on liiklusele avatud Pronksi – Raua ja Pronksi – Gonsiori ristmikud.

Kesklinna suunal saab Gonsiori tänavalt teha parempööret Pronksi tänavale. Piki Gonsiori tänavat saab sõita kuni Raua tänava ristmikuni ning liiklusele on avatud Pronksi tänava lõik Gonsiori ja Raua tänava vahel.

„Nimetatud ristmikud olid liiklusele suletud mitu kuud ja nende taasavamine toob leevendust nii piirkonna elanikele kui äridele. Liikluse avamine tuletõrjetorni juures hõlbustab kesklinna ettevõtete klientide ja söögikohtade kullerite kohalejõudmist,“ ütles abilinnapea Vladimir Svet. „Kahtlemata Jõe ja Pronksi tänava rekonstrueerimine on ajamahukas projekt, mis mõjutab paljude linlaste igapäevast elukorraldust ja liiklemist. Kuid hea meel on tõdeda, et ka see suuremahuline projekt on jõudmas lõppfaasi ning sügisel saavad linnakodanikud liigelda kaasaegses ja turvalises keskkonnas.”

Möödunud aasta sügisel algas Jõe ja Pronksi tänava täiemahuline rekonstrueerimine. Seeläbi kujundatakse seni peamiselt autokeskne tänavaruum ümber kaasaegseks, turvaliseks ja kõigi liiklemisviisidega arvestavaks. Rekonstrueerimise tulemusena paranevad jalakäijate liikumisvõimalused ning luuakse sõiduteest eraldatud jalgrattateed, lisaks ka jalakäijatele pisikest vahepeatust võimaldavad haljastustaskud. Lisaks mahub tänavatele ka rohkesti uut haljastust - tänavat kaunistama puudealleed mõlemal pool. Kokku istutakse rekonstrueerimise käigus 43 uut puud ning lisandub ka 1372 põõsast.

Samuti uuendatakse kõik maa-alused tehnovõrgud – vesi, kanalisatsioon, gaas, elekter ning ehitatakse välja kaasaegne tänavavalgustuse taristu.