Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Liivamäe lasteaias on sissepääsuks uudne süsteem

Liivamäe lasteaias on sissepääsuks uudne süsteem

Tallinna Liivamäe Lasteaias on tänaseks kasutusele võetud täiesti uuendusmeelne lahendus lasteaeda sissepääsus. Lahendus võimaldab lapsevanematel siseneda kiipkaardiga lasteaeda kolmest sissepääsust. Lisaks ukse avanemisele registreeritakse lapse saabumine ka otse ELIIS keskkonnas, mis lihtsustab õpetajate tööd e-päeviku haldamisel. Õpetajatel on lisavõimalus kontrollida ja vajadusel juurde lisada lapsi, kelle vanemad on kaardi koju unustanud või vale kaardi (õe või venna) kaardiga sisenenud.
Tänaseks on Tallinna Liivamäe lasteaias juba prooviperiood läbitud ja uus kaardisüsteem toimib suurepäraselt.

See uuenduslik kaardisüsteem sai teoks tänu Haridusametile, kes toetas seda ideed IT arenduste osas. Tänaseks on antud süsteemi võimalik kasutada  läbi ELIIS keskkonna kõigil lasteaedadel, kes seda soovivad.

Kiipkaartide registreerimiseks on lasteaeda paigaldatud uksekaardisüsteem “Inception”, mis on Austraalia ettevõtte “Inner Range” poolt toodetud ning Eesti ettevõtte “Pristis AS” poolt maale toodud ja lasteaeda paigaldatud seade.

Lisaks on antud uksekaardisüsteem ühendatud TIETO poolt internetti ning selle kaudu liidestatud lasteaia platvormiga ELIIS.

ELIISi kaudu saab lasteaia juhtkond hallata lapsevanematele määratud uksekaarte: lisada süsteemi uusi kaarte või eemaldada olemasolevaid kaarte. Kaartide haldus käib ELIIS keskkonnas igale kaardile määratud unikaalse koodi abil.

Allikas: Imbi Pajula, Tallinna Liivamäe Lasteaed