Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Lille Lasteaia spordinädalasse 23. - 30.september 2021 mahtus palju erinevaid tegemisi ja üritusi

Lille Lasteaia spordinädalasse 23. - 30.september 2021 mahtus palju erinevaid tegemisi ja üritusi

Seitsmendat korda tähistatav liikumist ja tervislikke eluviise edendav ettevõtmine SPORDINÄDAL on kasvanud Eesti suurimaks inimesi liikuma innustavaks kampaaniaks. Üleriigilisel spordinädalal osales Lille lasteaed juba neljandat korda üritustega. Tervist Edendava Lasteaiana pöörame palju tähelepanu laste liikumisaktiivsusele, tervislikule ja mitmekesisele toitumisele, ohutusele. Liikumise, looduse ja keskkonnateadlikkuse seotus said lastele sellel nädalal läbi mitmete tegevuste selgemaks.

23. septembril toimus lasteaia spordipäev, kus kõik lapsed said ennast proovile panna hüppamises, viskamises, kiiruses ja jooksmises.  Lapsed tegutsesid erinevates spordipesades vastavalt oma vanusele ja võimetele. Prooviti võidu "lompides" vihmavarjuga hüpelda, lendavaid taldrikuid lennutada, palle korvi visata ja teatevõistlusega käbisid suuruse järgi korvi jagada. Ümber maja jooksuringid väsitasid lõpuks ikka päris ära. Tublid spordipoisid ja tüdrukud said auhinnaks diplomi ning jõu taastamiseks kõrrejoogi.

27.september kuni 1.oktoober oli lasteaias õuesõppenädal. Selle nädala õppimised ja tegemised olid planeeritud õue: oli tammetõru ja lehe matemaatika; tähed ja numbrid said hoolikalt pulgaga mullale kirjutatud ning kriidiga õuetahvlile; joonistati poriga ja ehitati liivaga; õpiti, korrati puude ja põõsate nimesid õuealal ja pargis; meisterdati lehtedest ja tõrudest, kastanitest; pandi maha tulbisibulad.

27.septembri hommikul tervitas lapsi õueteater. Elati kaasa etendusele „Kuidas valevorst õpetust sai“. Peale etendust võeti ette jooksuringid ümber maja. Mõnel lapsel läks jooksuringide lugemine sassi, sest neid tuli kokku väga palju.

30.septembril toimus aiarühmade matk Stroomi metsa ja mere äärde. Kassikäppade rühma suured lapsed, Pääsusilmad ja Lõvilõuad suundusid kohe peale hommikusööki metsa ja mere äärde matkale. Väikesed Kassikäppade lapsed tegid oma esimese pikema matka tänavale ja lasteaia parki.
Aiarühmade lapsed võtsid matkale kaasa kilekotid, et maailmakoristusega abiks olla ning hoida metsa ja mere äär puhtana. Lapsed leidsid metsast ja tee äärest mitmesugust prahti. Kõik leitud prügi korjati hoolega ning visati prügikasti. Metsas vaadati ja uuriti seeni ning puid, taimi; uudistati sipelgapesa ning hipodroomilt möödudes tervitati hobuseid. Stroomi randa jõudes nautisid lapsed mänguväljaku suurt laeva ja ronimislinnakut.  Mere ääres kirjutati nimed liivale ja näpuga katsuti ka vett. Kõiki prügikorjajaid rõõmustas see, et mere äär oli puhas. Kokku tuli 7,3 kilomeetrit ja samme nii palju,  et lapsed ei osanudki seda numbrit välja öelda.

Lasteaia tervisemaratoni raames said kõik pered üleskutse osaleda lastega erinevates liikumistegevustes. Iga pere leidis õues meelepärase  spordiala (matkamine, rattasõit, kepikõnd jne), milles läbiti jõukohased kilomeetrid. Õpetajad said palju toredaid kirju ja fotosid, kus laste kui ka vanemate sportlikud tegevused ning läbitud kilomeetrid kirjas olid.  Kokkuvõtteid tehes selgus, et kogunes mitme maratoni jagu erinevat sportimist.

Oli väga vahva sportlik õues õppimise nädal!

Allikas: Tallinna Lille Lasteaed